Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Táto modelka mení svoj outfit 485-krát do dňa

Čínska modelka Tiantian An je výnimočná nielen v množstve outfitov, ktoré vystrieda, ale aj v rýchlosti. Dokáže zapózovať až trikrát za sekundu.

Pokračovanie pod reklamou

„Dnes modelky pózujú rýchlejšie, no ja som tá najrýchlejšia,“ hovorí An pre BBC. Najväčší rekord dosiahla, keď ju odfotili v 485-tich outfitoch počas jedného dňa.

Pokračovanie pod reklamou

Stránku s oblečením, ktorého modely prezentuje agentúra Taobao, navštívi každý mesiac vyše 600 miliónov ľudí. Modelky, ktoré pracujú pre túto agentúru, sú platené za outfit. Za jeden model oblečenia, ktorý nafotia, dostanú modelky od troch do 77-mich eur. Ak je modelka rýchla tak, ako Tiantian An, o živobytie má postarané.

modelka
Tiantian An dokáže za sekundu zapózovať trikrát. Zdroj: bbc.com

Ak si myslíte, že modelky v Taobao môžu pózovať na každej fotke inak, mýlite sa. „Každý z nás má fixný štýl fotenia a vlastný katalóg. Ja sa orientujem na outfity senioriek,“ vysvetľuje Tiantian an.

„Najprv som to neznášala. Necítila som sa taká stará. Ako môže žena, ktorá nemá ani tridsať fotiť oblečenie pre ženy, ktoré majú po päťdesiatke?“ Priznala sa, že prvých desať rokov sa jej v modelingu nedarilo veľmi dobre. Zdá sa však, že si už svoje miesto našla.

Zdroj: bbc.com

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií