fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Táto nádherná žena prežila detstvo, aké by ste nečakali. Za krásnymi instagramovými fotkami sa skrýva životný príbeh, ktorý vás dojme k slzám

Máte tip? napíšte nám mailom

22-ročnej Marianne Sfakianakis nedávali lekári nádej na život. Dnes je však všetko inak a svojím životným príbehom inšpiruje druhých.

Súdiť ľudí podľa fotky sa nevypláca a platiť to bude aj pri tejto krásnej mladej slečne. Nádherná 22-ročná fitneska Marianna Sfakianakis, ktorá má viac ako 54 000 fanúšikov na Instagrame, sa prednedávnom rozhodla verejne podeliť so svojím životným príbehom, keď na internet zavesila fotografie zo svojho detstva, na ktorých by ste túto krásavicu vôbec nespoznali.

View this post on Instagram

MY STORY: I've been wanting to post this for a while. I hope this inspires all of you who have inspired me. I was born in Greece as a premature baby, doctors had told my mum prior to giving birth that I was going to be a still born and so we had no preparation for post labor. I was immediately rushed over to the intensive care unit but by that time I had lost large amounts of oxygen which caused damage to my brain resulting to a permanent condition called 'Cerebral Palsy'. This affected the movement in my legs, muscle control and balance. I lived in Greece until the age of 5 then moved to Australia seeking more advanced doctors and treatments. As a young kid I never really understood what was really happening and why I was different to all the other kids in school. I got bullied for not walking like all the others and for also being in a wheelchair. This caused major anxiety, depression and being so young I never really knew how to deal with it besides self harm. When I reached year 6 I had multi level surgery, almost not making it through the 8 hour procedure leaving me with 9 scars on my legs. The surgery was thankfully successful so I was on my way to recovery. I was in bed unable to move my legs for almost 8 months however I began to slowly learn how to walk again, step by step. Starting off with a frame, then crutches, to nothing at all. I had made major improvements in my walking and the fastest anyone has ever recovered from this surgery. I was so determined to get better and strut my stuff as the new me. Although I was told that I would never be 100% 'normal' my results were incredible and I was gratefully content. I never wanted to be perfect. Just better. Going through high school was also tough as the bullying continued and I was starting to lose hope. So I dropped out and joined my first gym. Thats when my life changed. I fell in love with fitness and I fell in love with myself. This journey to recovery and getting fit has not only changed me physically but most importantly, mentally. I owe everything to those who believed in me and love me just the way I am ❤ @transformationfitnation

A post shared by MARIANA SFAKIANAKIS (@smokingguns) on

Všetko to začalo negatívnymi prognózami v čase, kedy ju mama ešte len čakala. Napokon sa Marianna predsa len predčasne narodila, avšak, kvôli nedostatočnej starostlivosti bola príliš dlho bez kyslíka. To so sebou prinieslo vážne následky, pretože ako bábätko mala čiastočne poškodení mozog a mozgovú obrnu. A čo je najhoršie, prognózy lekárov boli jasné – toto dieťa nebude nikdy 100% v poriadku.

Až do 6 rokov bol Mariannin život plný depresie. Ako dieťa bola odkázaná na vozík a jej rovesníci jej to šikanou vôbec neuľahčovali. Zmena nastala až po operácií, vďaka ktorej začala chodiť. Nasledovalo ťažkých 8 mesiacov rehabilitácie, ktoré ju stáli mnoho síl a boli plné bolesti.

Dlhé roky jej v boji za zdravie pomáhala práve športová a telesná aktivita, vďaka ktorej si vyformovala krásne telo. Práve krása jej vonkajška a pozitívne ohlasy ľudí jej pomohli dostať sa z psychických problémov a stáť sa sebavedomou ženou. A práve toto je príbeh, s ktorým sa Marianna chcela podeliť. Má sa stať pozvbudením pre tých, ktorí nemajú pozitívne prognózy, aby sa za žiadnu cenu nevzdávali svojich snov.

https://www.instagram.com/p/BSaAJWrDQOs/

https://www.instagram.com/p/BU0ZhU6j2U2/

Krásny príbeh! Zdieľajte, nech je inšpiráciou pre všetkých…

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií