fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tatry pre lenivcov

Máte tip? napíšte nám mailom

Hory, kopce i štíty Vysokých Tatier si väčšina turistov vychutnáva aktívne. Čo keby ste tento raz zvolili opačný scenár? Nádherné výhľady sú aj z hotelovej izby, najlepšej reštaurácie, lanovky alebo dreveného člna.

Vybrať sa do slovenských veľhôr bez treckingových topánok, pláštenky a veľkého batoha nie je veľmi zvyčajné. Takto veru medzi českých, maďarských ani poľských turistov nezapadnete. No budete tiež odchádzať s množstvom zážitkov a navyše aj skutočne oddýchnutí.

Zdroj: LULU

Tatranské kino za oknami

Zrelaxovaní a plní energie sa domov z Tatier vracali aj spevák Bryan Adams, kapela Morcheeba či japonský princ Akišino s manželkou, ktorí sa ubytovali v najluxusnejšom tatranskom hoteli Grand Hotel Kempinski. Komu sa neujde izba s výhľadom na celoročne zasnežené končiare hôr, nech pri recenzii nestrháva bod.

Zdroj: Grand Hotel Kempinski High Tatras

Jazero a kopce si každý užije v hotelovom wellness. A to tak, že všetci okoloidúci vám budú závidieť. Najmä keď sa počasie postará o náhle zmeny v podobe dažďa. Čo nie je v Tatrách vôbec nič výnimočné. Priamo z bazéna i oddychovej miestnosti im totiž cez veľkometrážne sklá môžete mávať.

Plní sny všetkých hostí

K servisu piatich hviezd prispieva svojou prácou aj komorníčka hotela Klára Halandová. Má na starosti splniť všetky želania, ktoré hostia majú. Vrátane preletov helikoptérou, jazdy v historickom koči až po kúpu lístkov na Lomnický štít, hoci online nákup ukazuje, že kapacita miest je na najbližší týždeň vypredaná.

Prečítajte si tiež:
Plánujete svadbu? Toto sú najkrajšie slovenské miesta

Zdroj: LULU

V čase mojej návštevy sa práve pre počasie žiadalo byť radšej vnútri ako vonku. Knižku som si teda vybrala v hotelovej knižnici. Hodiny som presedela na okennej parapete so striedavým pohľadom na písmenká a symbol Štrbského Plesa – skokanské mostíky. Zlepšila som sa tiež v šachu a domine.

Zdroj: LULU

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

S horcom do člna

Zdroj: LULU

Na zahriatie v čase sviežich večerov mi poslúžil koreň horca žltého. Tí, ktorí na jeho zber majú špeciálne povolenie, ho sušia na čaj alebo z neho robia poriadne silný výluh. Produkt stáročnej receptúry sa teší veľkej obľube ešte aj dnes. Možno padne vhod, aj keď sa rozhodnete člnkovať na Štrbskom plese.

Zdroj:  Grand Hotel Kempinski High Tatras

Aby ste mali dostatok síl veslami štyridsať minút obracať. Taká je totiž dĺžka prepožičania člna, za ktorý tri osoby zaplatia 18 €.

Zmes hôr na tanieri

Lesom sa nechal inšpirovať aj šéfkuchár Miroslav Zamiška. Varí v reštaurácii, ktorú tento rok odborníci vyhlásili za najlepšiu spomedzi všetkých hotelových stravovacích zariadení. Ocenili nielen kombináciu chutí, ale aj kreativity na tanieri.

Prečítajte si tiež:
AKTUALIZÁCIA stavu prírodných a umelých kúpalísk: Kde je vyhovujúca voda?

                                                                    Zdroj:  Grand Hotel Kempinski High Tatras

Veď kto by nechcel okoštovať napríklad líčka z diviaka dochutené ihličím, zemiakové šúľance s tatranskými hubami či srnca ozdobeného s jedlými kvetmi? Aj keď čašníci pred vás predostrú najlepšie z najlepšieho, v Grand Restaurant vás cena obeda alebo večere nepripraví o celoživotné úspory.

 

Rady, ktoré sa môžu hodiť

Lístky na tatranské lanovky si je lepšie objednať dopredu:

https://www.vt.sk/cenniky/cenniky-2018/cennik-lanoviek-leto-18/

Viac o člnkovaní na Štrbskom plese nájdete na stránke: https://www.vt.sk/hory/letne-atrakcie/clnkovanie-na-plese/

Ponuku wellness noviniek inšpirovanú lesom si pozrite tu:

https://www.kempinski.com/sk/strba-strbske-pleso/grand-hotel-high-tatras/luxury-spa/massages-and-treatments/

Text a foto: LULU (Lucia Lukušová)

Viac cestovateľských článkov ČÍTAJTE, KLIKAJTE a ZDIEĽAJTE na www.luluontheroad.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií