fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taxify mení názov a logo – dotkli sa zmeny aj cien?

Máte tip? napíšte nám mailom

Obľúbená prepravná služba doteraz známa pod menom Taxify sa po novom volá Bolt. Čo viedlo vedenie spoločnosti k tomuto kroku?

Jedným z hlavných dôvodov zmeny je smer, akým sa estónska spoločnosť chce uberať. Názov Taxify mal v minulosti navodiť dojem podobnosti s konvenčnými taxi službami, a tak upozorniť na svoje zameranie. V budúcnosti však smerovanie populárnej prepravnej platformy má  za cieľ zájsť za hranice klasickej automobilovej dopravy. Markus Villig, zakladateľ spoločnosti, už neraz vyjadril túžbu elektrifikovať vozový park.

https://www.instagram.com/p/Busv3QCgsOh/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Za prvý krok možno považovať aj predstavenie vlastných elektrických kolobežiek. V Afrike, kde služba Bolt funguje, môžete vo vybraných mestách využívať na prepravu práve tieto kolobežky. Okrem Európy jej služby využívajú taktiež obyvatelia Austrálie, Iraku, Mexika, Saudskej Arábie a Azerbajdžanu.

Roman Sysel, zástupca estónskeho startupu pre Slovenskú a Českú republiku, nenaznačil, že by sa zmeny okrem loga a názvu mali odraziť v podmienkach prepravy. Žiadnych starostí sa nemusia obávať ani používatelia aplikácie. Vedenie spoločnosti tvrdí, že užívateľské prostredie zásadnými zmenami neprejde a názov spoločne s logom sa zmení automaticky.

V čase, keď Markus Villig rozbiehal tento biznis, mal len dvadsať rokov. Pod jeho vedením vyrástla jedna z najrýchlejšie sa rozrastajúcich spoločností v Európe. Doterajší zisk startupu je niekde na úrovni $1B. Keď mladý Estónec pred piatimi rokmi spoločnosť zakladal, jeho hlavnou myšlienkou bolo sprístupniť verejnú dopravu a zvýšiť jej komfort.

View this post on Instagram

London launch – done. Where to next?

A post shared by Bolt (Taxify) (@bolt) on

Toho sa spoločnosť drží dodnes a jej služby využíva približne 25 miliónov užívateľov zo spomínaných krajín. Na Slovensku Taxify, po novom Bolt, opreruje v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Prešov, Trnava a Žilina.

 

Vodičom tejto služby sa v podstate môže stať každý, kto má vodičské oprávnenie a vlastné vozidlo. Registrovať sa môžete jednoduchým spôsobom na oficiálnej stránke bolt.eu.

Zdroj: bolt.euczechcrunch.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií