Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Teenageri môžu ovplyvniť chod sveta. Týmto piatim sa to podarilo

Teenageri to majú ťažké – nie sú ani deti, ani dospelí a spoločnosť im nedôveruje. No existujú svetlé príklady, ktoré dokázali v ich pomerne mladom veku veľké veci.

 

Joe Schuster a Jerry Siegel

Títo dvaja stredoškoláci stoja za vznikom Supermana.

Zaujímavosťou je, že Jerry Siegel sa stal akýmsi predobrazom Batmana. Mal úspešného otca, ku ktorému vzhliadal, no bol záhadne zavraždený, ešte keď bol Jerry malým chlapcom. Chlapec však nemal milióny, ani mentálne problémy, preto nedokázal so zločinom bojovať v reálnom živote. Mal však papier a ceruzku a vďaka tomu vznikla legendárna postava – Superman.

Dvojici, ktorá za Supermanom stojí, trvalo tri roky, kým sa im podarilo nájsť nezávislého vydavateľa, ktorý by zaradil ich postavu (o ktorú vtedy nebol veľký záujem) do sveta komiksu. Nakoniec sa to podarilo a teraz sa prvé číslo komiksu predáva za milióny.

Sam Colt

I keď sú tvoje vedomosti o zbraniach mizerné, určite si sa už stretol s pojmom „Colt.“ Colty boli kedysi najrozšírenejšou zbraňou a dnes spoločnosť vyrába M16, pušky, ktoré používa americká armáda. Rovnako ako kopec iných zbraní, sa s Coltom môžeš stretnúť pri hraní hier. Toto celé ohľadom tejto kultovej zbrane vzniklo tak, že sa teenager Sam pohrával s dizajnom revolverov.

colt

Ako dôjde k tomu, že sa dospievajúci chlapec začne pohrávať s myšlienkou vytvoriť, čo najlepšiu zbraň? Sam býval na internáte, kde nepatril medzi populárnych. Nemal žiadnych priateľov a nešlo mu ani učenie. Keď mal pätnásť, vytvoril brutálny ohňostroj a tiež podpálil školu. Čím sa zrazu obľúbeným stal… minimálne medzi študentmi. Od tej chvíle ho začali zaujímať vybuchujúce veci a začal experimentovať so zbraňami s drevenou rukoväťou. Pri tvorbe tejto zbrane mu pár kúskov vybuchlo a ľudia mu nepredpovedali úspech. Jedného dňa však stretol chlapa, ktorý mu poradil isté úpravy a hneď si aj objednal tisíc kusov.

Robert Heft

Väčšina z nás žije v tom, že za americkou vlajkou stojí americká babička menom Betsy Ross. Lenže táto vlajka sa už dávno nepoužíva a Amerika požíva vlajku, ktorej dizajn navrhol teenager Robert Heft vrámci školského projektu.

vlajka Betsy Ross

Keď Spojené štáty k sebe pribrali Aljašku a Havaj, potrebovali zmeniť vlajku tak, aby v nej bolo 50 hviezdičiek. Preto vyhlásili celonárodnú súťaž, do ktorej mali ľudia posielať svoje návrhy na nový dizajn štátnej vlajky. 17-ročný Robert z Ohia sa prihlásiť neplánoval. Stalo sa to tak, že vrámci školského projektu dostal za svoj návrh vlajky známku B mínus, s čím nebol spokojný a šiel to konzultovať so svojím učiteľom. Ten mu zo srandy povedal, nech pošle svoj návrh do súťaže a ak vyhrá,dostane známku A.

vlajka

Vláda USA vyberala z 1 500 rôznych dizajnov, medzi ktorými bolo mnoho od uznávaných umelcov. No nakoniec vybrali práve návrh od Roberta. Jeho návrh dokonca vybral americký prezident Eisenhower.

Robert Heft sa neskôr stal starostom mesta Napoleon v Ohiu a cestoval po celom svete ako motivačný rečník.

Pokračovanie na ďalšej strane

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií