fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tehotné ženy ako riešenie liečby osteoporózy? Ich bunky dokážu uzdraviť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Stop starnutiu kostry!

Ochorenia kostí či kĺbov, ktoré trápia mladých aj starších ľudí v dnešnej dobe, nie sú ničím zvláštnym, no vymyslieť na ne liek, ktorý by bol dobrý a pritom, čo najmenej zaťažujúci pre organizmus, je zložité, niekedy až nemožné.

Najnovšie výskumy sú však prekvapivé – tehotné ženy by mohli pomôcť k tomu, aby sa riziko zlomenín pri ľuďoch trpiacich osteoporózou znížilo až o 80% !

pregnant

To všetko by bolo možné vďaka plodovej vode. Tá chráni dieťa a umožňuje mu rast – a teda obsahuje kmeňové bunky, ktoré sa môžu aplikovať do rôznych tkanív tela. Odber malého množstva plodovej vody a jej aplikovanie do tela starších ľudí a pacientov, ktorí trpia touto chorobou, by mohol výrazne zlepšiť kvalitu ich života a posilniť kosti a ich pevnosť. 

Vedci z University College London a Great Ormond Street Hospital pozorovali tehotenské kmeňové bunky z rôznych období tehotenstva. Vzorky potom vstrekovali do kostných tkanív. Zistili, že tieto bunky prispeli k zvýšeniu sily, pružnosti a obnove kostného tkaniva. Počet zlomenín kosti bol znížený na jednu pätinu pôvodných zlomenín.

Prečítajte si tiež:
Zahraničné osobnosti predviedli outfity 90-tych rokov v Miláne na počesť zavraždeného Gianni Versace!

lieky

Jeden z lekárov, ktorý na testoch spolupracoval, povedal: “Som nadšený, pretože sa jedná o zásadný prelom, ktorý bude mať vplyv na každého. Kostra človeka starne a oslabuje sa, a tak sa aj kosti stávajú krehkými a je potrebné postarať sa o ne. Tak, ako sa  proti starnutiu kože používajú rôzne krémy, teraz sa môžu osvedčiť kmeňové bunky tehotných žien proti starnutiu kostry. Myslím, že v najbližších rokoch získame ten najlepší možný spôsob, akým by sme mohli spomaliť starnutie ľudskej kostry a znížiť riziko zlomenín a bolestí.

Zdroj: dailymail.co.uk Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií