fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Otravuje vás neustále nabíjanie vášho telefónu? Tu je niekoľko tipov, ako predĺžiť výdrž batérie

Máte tip? napíšte nám mailom

Žijeme v dobe, kedy už takmer každý používa smartfón. Odhaduje sa, že dnes toto mobilné zariadenie používajú takmer tri miliardy obyvateľov.

Aj napriek tomu, aké sú smartfóny dokonalé, majú jedno negatívum, výdrž batérie. Nie je to tak dávno, čo boli na trhu klasické telefóny, ktoré s ubúdajúcimi percentami nebojovali tak výrazne ako dnešné chytré mobily.

Zdroj: pixabay.com

Ak vás teda nabíjanie otravuje, máte dve možnosti. Buď si kúpite novinku od firmy Energizer, ktorú nemusíte nabíjať 50 dní, alebo sa budete o svoju batériu v telefóne starať. Prinášame vám niekoľko tipov.

  • Nikdy nenechávajte telefón nabíjať cez noc

Takéto nabíjanie poškodzuje zdravie batérie.

  • Telefón vždy nabíjajte originálnou nabíjačkou

Na rozdiel od notebookov používajú smartfóny univerzálne rozhranie pre nabíjanie portu. Ak však nabíjačka, ktorú používate, nezodpovedá originálu, bude to mať vplyv na výkon batérie, kapacitu a na celkovú životnosť. Toto tvrdenie platí hlavne, ak sa vykonáva opakovane.

  • Vyhnite sa lacným nabíjačkám od neznámych výrobcov

Už aj keď sa rozhodnete používať neoriginálne príslušenstvo, uistite sa, že ide o produkt renomovaného výrobcu. Lacné nabíjačky totiž zväčša nedisponujú žiadnymi bezpečnostnými prvkami na ochranu pred výkyvmi a nadmerným nabíjaním. Porucha adaptéra by mohla trvalo poškodiť batériu aj telefón.

  • Počas nabíjania dajte dolu ochranný kryt telefónu
Prečítajte si tiež:
Stavebný inžinier z Tešedíkova dostal Oscara za ekodom v Kostarike. Teraz zachraňuje pralesy

Je prirodzené, že batéria sa pri nabíjaní mierne zahreje. Kryt na telefóne ale bráni unikať tomuto teplu. V prípade, že sa telefón nezvyčajne zahrieva, telefón vypnite. Pred tým, ako znovu telefón zapnete, nechajte zriadenie niekoľko minút voľne položené. Takto možno ľahko predĺžiť výdrž batérie.

Zdroj: pixabay.com
  • Rýchle nabíjačky nie sú vždy najlepšou voľbou

Nabíjanie pomocou rýchlej nabíjačky poškodzuje zdravie vašej batérie. Takéto nabíjanie totiž pracuje s vyšším napätím, čo má za následok rýchly nárast teploty. Ak váš smartfón poskytuje  v nastaveniach batérie možnosť – normálny nabíjací cyklus, zvoľte si ju. Ak vám túto možnosť zariadenie neponúka prejdite na schválenú bežnú nabíjačku.

  • Pokúste sa nabiť batériu smartfónu najmenej na 80%

Vždy, keď nabíjate, uistite sa, že stav batérie dosiahne aspoň 80%. Nie je potrebné, aby bol smartfón vždy nabitý na 100%.

  • Vyvarujte sa častému nabíjaniu

Nechajte batériu vybiť na približne 20% predtým, než ju znovu zapojíte. Nepretržité a zbytočné nabíjanie skracuje životnosť batérie. Na druhej strane treba dbať na to, aby nedošlo k úplnému vybitiu.

  • Vyhnite sa používaniu smartfónu, keď je pripojený k nabíjačke
Prečítajte si tiež:
Branko Radivojevič oznámil koniec kariéry: Stál pri zisku striebra z Helsínk 2012, najviac ho mrzí olympiáda vo Vancouveri

Používanie zariadenia v tomto režime zvyšuje vnútornú teplotu zariadenia a skracuje životnosť batérie.

Zdroj: pixabay.com

Zdroj: gadgetsnow.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií