fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Telo rybára našla polícia bez známok života, príčinou smrti bol pravdepodobne opäť „tichý zabijak“ (foto)

Len na Slovensku podľa polície oxid uhoľnatý zabije ročne desiatky ľudí, a to nielen v zime.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.4.2023 (SITA.sk) – Bez známok života bolo nájdené telo 48-ročného rybára pri jazere v obci Krivosúd – Bodovka v okrese Trenčín. Ako ďalej na sociálnej sieti informuje trenčianska polícia, podľa doterajších zistení bola pravdepodobnou príčinou smrti muža intoxikácia oxidom uhoľnatým z plynovej fľaše, ktorú mal pri sebe v stane. Presná príčina smrti však bude určená až po vykonaní zdravotno-bezpečnostnej pitvy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Polícia v Trenčíne začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,” uviedla polícia. Zároveň pripomenula, že oxid uhoľnatý je veľmi nebezpečný plyn, pretože nemá žiadny zápach a nie je ho ani vidieť. Z toho dôvodu sa tento plyn nazýva aj „tichý zabijak“, keďže otrava ním prebieha pomaly a nenápadne.

Žiadame preto občanov, aby boli opatrní pri používaní zariadení, pri ktorých dochádza k nedokonalému spaľovaniu dreva alebo fosílnych palív, ako sú plyn a uhlie,” zdôraznila polícia.

Len na Slovensku podľa polície oxid uhoľnatý zabije ročne desiatky ľudí, a to nielen v zime.

Prečítajte si tiež:
Smer je tesne za Hlasom, SaS má v prieskume sedem percent a OĽaNO aj Sme rodina ešte menej

Bez CO senzoru nie je možné zistiť prítomnosť oxidu uhoľnatého. Najväčšie nebezpečenstvo hrozí pri nedostatočne vetraných miestnostiach. Dávajte si preto pozor aj po zime a myslite v prvom rade na svoju bezpečnosť,” dodala polícia.

Viac k témam: Krimi, Otrava plynom, Oxid uhoľnatý, Rybár, trenčianska polícia
Zdroj: SITA.sk – Telo rybára našla polícia bez známok života, príčinou smrti bol pravdepodobne opäť „tichý zabijak“ (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií