fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Temné tajomstvá o slávnych ľuďoch! Kto bol rasista a kto mal otrokov?!

Máte tip? napíšte nám mailom

Odhaľ tajomstvá, ktoré sa z kníh o histórii nedozvieš!

I slávne osobnosti majú temné tajomstvá, o ktorých sa nehovorí a ktoré ťa dozaista prekvapia. Pozri sa, čo známi ľudia skrývajú!

Steve Jobs

steve-jobs

Jeden zo spoluzakladateľov spoločnosti Apple bol pre svoje blízke okolie hlupákom, ktorý zaprel svoju dcéru. Pravdou však je, že po čase sa rozhodol s ňou kontaktovať. Taktiež mával zle nálady a bol obvinený z podvodov.

Martin Luther King

martin-luther-king

Martin Luther King, ktorý je považovaný za jedného z najväčších rečníkov všetkých čias, bol podľa mnohých plagiátorom. V roku 1985, keď jeho manželka darovala jeho spisy Standforskej univerzite, si všimli, že časti jeho prejavu sú totožné s prácou istého študenta menom Jack Boozer.

John Lennon

john-lennon

Spevák, ktorý písal piesne o láske a pokoji, bol podľa svojho syna z prvého manželstva Juliana obyčajný pokrytec. V roku 1998 sa vyjadril, že cítil z otca, že je pokrytec, pretože nahlas hovoril o šírení mieru a lásky vo svete, no nikdy sám to tieto veci nedokázal ukázať a prejaviť svojim najbližším. Po rozvode so svojou prvou manželkou v roku 1968 sa takmer vôbec s Julianom nevídal.

Prečítajte si tiež:
Mladá umelkyňa svojimi ilustráciami provokuje svet: Jej tvorba satiricky a trefne reaguje na dnešnú spoločnosť

Walt Disney

walt-disney

Zakladateľ slávnej filmovej spoločnosti nebol vôbec zábavný človek, ako by si mohol človek myslieť. Ľudia, ktorí ho poznali, tvrdili, že bol šovinista a rasista a dokonca odmietal zamestnávať ženy ako animátorky.

Sir Roald Dahl

sir-roald-dahl

Autor známeho príbehu Charlie a továreň na čokoládu bol prívrženec nacizmu. Ak si jeho príbehy čítaš pozorne, nájdeš v nich známky rasizmu. Dokonca v roku 1983 obhajoval Hitlera a jeho konanie, tvrdil, že v Židoch je niečo, čo vyvoláva nepriateľstvo.

Pokračovanie na ďalšej strane

Odhaľ tajomstvá, ktoré sa z kníh o histórii nedozvieš!

I slávne osobnosti majú temné tajomstvá, o ktorých sa nehovorí a ktoré ťa dozaista prekvapia. Pozri sa, čo známi ľudia skrývajú!

Abraham Lincoln

abraham-lincoln

Šestnásty americký prezident bol známy najmä tým, že oslobodzoval otrokov. Jeho súkromné listy však hovorili niečo iné a jeho pôvodným zámerom ich nebolo v Občianskej vojne oslobodzovať, ale hlavným cieľom bolo chrániť úniu USA.

Thomas Jefferson

thomas-jefferson

Autor Ústavy Spojených štátov amerických sa preslávil najmä jej úvodnou vetou, ktorá hovorí o tom, že všetci ľudia sú si rovní. To sa v jeho ponímaní ale nevzťahovalo na otrokov. Sám niekoľkých väznil a s otrokyňou Sally dokonca splodil 6 detí, ktoré narozdiel od ich matky z otroctva prepustil.

Prečítajte si tiež:
Čaká ťa písomka, no ty nič nevieš? Toto je zopár skvelých tipov, ako si pripraviť dokonalý ťahák

Mahatma Gandhí

gandhi

Pre mnohých je Ghándi stelesnením lásky, nádeje a mieru. Lenže duchovný vodca mal podľa tvrdení dosť zvláštne sexuálne chúťky. Podľa jeho služobníctva mal prazvláštny test celibátu žien, ktoré nútil, aby s ním noc pred svadbou spali. Tým údajne testoval ich zdržanlivosť, no podľa sluhov takto maskoval obyčajné zneužívanie.

Winston Churchill

churchill

Meno Winstona Churchilla je synonymom pre moc, silu, odhodlanie a vedenie. No len málo ľudí o britskom predsedovi vlády vie, že bol rasista a podľa jeho slov sú Afričania a Indovia divosi a beštie.

Zdroj: koule.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií