fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tento 99-ročný muž každý deň prejde pešo takmer 10 kilometrov, aby videl svoju ženu

Máte tip? napíšte nám mailom

99-ročný Luther Younger denne prejde pešo šesť míľ, takmer 10 kilometrov, cez mesto Rochester v štáte New York. Každý jeden deň, “in the Name of Love”.

Aj vo svojich 99 rokoch ľuďom tento bývalý vojenský námorník dokazuje, aký je silný. No nechodí desiatku kilometrov každý deň – či prší, sneží alebo je horúco – preto, aby niekomu dokazoval svoju silu. Luther to robí pre jeho „šálku čaju“, ako nazýva svoju ženu Waverlee.

Zveřejnil(a) Lutheta Younger dne Středa 15. srpna 2018

Pred deviatimi rokmi jej lekári diagnostikovali nádor na mozgu a odvtedy bola na striedačku v nemocnici a doma. Lekári jej dávali päť rokov života. Luther nevydrží ani deň bez toho, aby videl lásku svojho života, a tak k jej posteli dennodenne kráča. Mohol by počkať na dcéru Luthetu, ktorá by ho do nemocnice odviezla, alebo by mohol ísť autobusom. Len sa skrátka nevie dočkať, kedy ju uvidí. Keď zbadá nemocnicu, dokonca sa rozbehne. Pri príchode ju pobozká a jej oči sa zachvejú.

Prečítajte si tiež:
Na koľko percent majú muži a ženy podobný mozog? Výsledok je skutočne prekvapivý

V Rochesteri sa stal celebritou a ľudia mu často ponúkajú odvoz, no on preferuje chodiť pešo, pričom hovorí, že si oslobodzuje myseľ. V hlave má len Waverlee a ich manželstvo. Vyrastal v Texase, takže je zvyknutý na horúčavy. Okrem toho je bývalým vojenským námorníkom a stále oplýva neobvyklou silu.

“Ľudia mi hovoria, že sa mám správať na svoj vek – ale iba žiarlia, pretože nepijem, nefajčím. Viem, že to nie je dobré. Keby som to bol robil, nebol by som tu,” hovorí. O svojej žene povedal, že je to “nádherná dáma a urobila zo mňa človeka, ktorý…. urobila zo mňa muža.”

“To je dôvod, prečo ju milujem. Je tvrdá, húževnatá. Nie je slabá. A presne to je typ ženy, ktorú chcem.”

Ich manželstvo trvá už viac ako 55 rokov. Zdroj: Lutheta Younger

Stretli sa v práčovni, kde pracovala. Zosobášili sa v ich dome. Spolu majú len jedno dieťa, spomínanú Luthetu, Luther mal však aj deti z predchádzajúceho vzťahu. Waverlee je vďačný za to, že mu pomohla s ich výchovou.

V nemocnici, sediac pri jej posteli, hovorí: “Ona je mojou šálkou čaju. A tiež je sladká.”

Na konci dňa opúšťa nemocnicu a necháva Waverlee, nech si odpočinie. Je smutný, že ju opúšťa, ale zároveň vie, že zajtra, či bude pršať, alebo svietiť slnko, opäť uvidí svoju “šálku čaju”.

Prečítajte si tiež:
Meghan Markle je na konci so silami: Pomoc jej ponúka Donald Trump

Zdroje: https://www.cbsnews.com/news/99-year-old-man-luther-younger-walks-six-miles-a-day-to-visit-his-wife-in-the-hospital-rochester-new-york/https://youtu.be/MYcNlKqZvaU

Foto: https://cbsnews2.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/08/31/983e2980-8b27-4247-bcd3-850261cb86f9/resize/620x/068572df6d162336777c15d94273aaf6/untitled-collage-27.jpghttps://cbsnews1.cbsistatic.com/hub/i/r/2018/08/31/b1fded7d-d5f6-4598-a79f-8653ede07cdc/resize/620x/f61102af5a2b6db8eddd70ab88449a4d/luther1.jpg

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií