fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Termín júnových volieb je podľa Sulíka v rukách prezidentky. Stačí, ak vymenuje úradnícku vládu

Ak prezidentka vymenuje úradnícku vládu, prakticky celý parlament vrátane SaS odsúhlasí predčasné voľby na jún, tvrdí Sulík.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.2.2023 (SITA.sk) – Termín júnových volieb je v rukách prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Stačí, ak vymenuje úradnícku vládu. V tlačovej správe to uviedla strana Sloboda a Solidarita (SaS). Predseda SaS Richard Sulík pripomenul, že súhlasili s kompromisom, ktorým bola dohoda na septembrovom termíne volieb, s čím súhlasila aj prezidentka.

„Opakovane sme vraveli, že budeme súhlasiť aj s júnovým termínom, ak príde k dohode bývalých koaličných partnerov. Dokonca sme k tomu zorganizovali aj stretnutie, na ktoré neprišiel nikto zo zástupcov OĽaNO či Za ľudí. Vyjadrenie Igora Matoviča, že budú súhlasiť s júnovým termínom, ak prezidentka vymenuje úradnícku vládu, však celú situáciu mení,” dodal Sulík s tým, že riešenie má v rukách prezidentka.

„Stačí, ak vymenuje úradnícku vládu a prakticky celý parlament vrátane SaS odsúhlasí predčasné voľby na jún,“ vyhlásil Sulík.

Viac k témam: Podpredseda strany SaS, Predčasné voľby, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Termín júnových volieb je podľa Sulíka v rukách prezidentky. Stačí, ak vymenuje úradnícku vládu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií