fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Termín konania s Dobroslavom Trnkom zatiaľ disciplinárna komisia nevytýčila

Disciplinárne komisie zatiaľ nevytýčili termín disciplinárneho konania voči bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi. Vyplýva to z rozpisu činnosti piatich disciplinárnych komisií.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Termíny disciplinárnych konaní sú zverejňované na webovej stránke GP SR. Právoplatné rozhodnutia disciplinárnych komisií sú zverejňované tiež na webovej stránke GP SR. Disciplinárne komisie sú nezávislé. Do ich činnosti nemôžu zasahovať ani generálny prokurátor SR, ani vedúci prokurátori,” vysvetlila pre TASR hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.

,,Termín ústneho pojednávania bude bezodkladne určený po zmene situácie, resp. po zmene prijatých opatrení,”  konštatoval v piatok predseda disciplinárnej komisie Attila Izsák.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár 31. októbra 2019 bývalému generálnemu prokurátorovi dočasne pozastavil výkon funkcie, keďže na Trnku bol v ten deň podaný disciplinárny návrh za dva skutky. K tomu došlo po tom, ako médiá zverejnili nahrávku telefonátu s podnikateľom Marianom K.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil v decembri Trnku za zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, keďže neodovzdal orgánom činným v trestnom konaní nahrávku z kauzy Gorila.

Následne ho 16. januára zadržala NAKA a obvinila z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Vyšetrovateľ mu navrhoval väzbu v prípade medializovaného rozhovoru s exministrom financií Jánom Počiatkom okolo kauzy Lemikon. Rozhovor zachytila kamera, ktorú mal bývalý generálny prokurátor nainštalovanú v kancelárii. Jeden deň po zadržaní ho však prepustili z policajného zadržania na príkaz prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Prečítajte si tiež:
Prezidentka podpísala zdravotnícky zákon v súvislosti s krízou šírenia COVID-19

Podľa prokurátora v tomto prípade nebola naplnená objektívna stránka skutkovej podstaty trestného činu zneužívanie právomoci verejného činiteľa.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií