fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Teroristický štát nepochopí nič iné, povedal Zelenskyj a vyzval na ďalšie dodávky zbraní Ukrajine

Výzve ukrajinského prezidenta predchádzala séria ruských útokov, ktorá si vo štvrtok vyžiadala najmenej 11 mŕtvych.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom štvrtkovom nočnom prejave vyzval na uvalenie ďalších sankcií na Rusko a ďalšie dodávky zbraní od spojencov. Jeho výzve predchádzala séria ruských útokov, ktorá si vyžiadala najmenej 11 mŕtvych naprieč krajinou. Informuje o tom web denníka The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj prízvukoval, že ruskú agresiu možno poraziť len s adekvátnymi zbraňami, pretože „teroristický štát nepochopí nič iné“. Spomenul pritom zbrane na bojisko a na ochranu vzdušného priestoru.

Nové sankcie voči Rusku označil za politické a ekonomické zbrane. Potrebné sú podľa ukrajinského prezidenta aj právne zbrane. „Musíme ešte viac pracovať na zriadení tribunálu pre zločin ruskej agresie proti Ukrajine,“ vyjadril sa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Teroristický štát nepochopí nič iné, povedal Zelenskyj a vyzval na ďalšie dodávky zbraní Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií