Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Teroristický útok v Moskve vyvoláva celosvetové obavy, bezpečnostné opatrenia posilnili už aj Taliani

K zodpovednosti za tento útok sa prihlásila odnož Islamského štátu.

25.3.2024 (SITA.sk) – Taliansko nasledovalo príklad Francúzska a v pondelok posilnilo bezpečnostné opatrenia v súvislosti s teroristickým útokom na koncertnú sieň v Krasnogorsku na okraji Moskvy, pri ktorom v piatok zahynulo 137 ľudí.

K zodpovednosti za tento útok sa prihlásila odnož Islamského štátu. Útok obnovil pozornosť v Európe na riziko zo strany extrémistov z Islamského štátu, a predovšetkým jeho stredoázijskej pobočky, keďže kontinent sa pripravuje na veľké podujatia, ako sú olympijské hry v Paríži a futbalové majstrovstvá Európy v Nemecku.

Francúzska vláda zvýšila bezpečnostnú výstrahu na najvyššiu úroveň. Francúzsko sa opakovane stalo terčmi smrteľných útokov Islamského štátu, vrátane masakra v koncertnej sieni Bataclan v roku 2015. Francúzski vojaci tiež bojovali proti extrémistom Islamského štátu na Blízkom východe a v Afrike.

Viac k témam: bezpečnostná výstraha, streľba v Moskve, Teroristický útok, Teroristický útok v Moskve
Zdroj: SITA.sk – Teroristický útok v Moskve vyvoláva celosvetové obavy, bezpečnostné opatrenia posilnili už aj Taliani © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií