fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šokojúce slová žien z Malaky! Pred sexuálnym otroctvom ich zachránili tetovania

Máte tip? napíšte nám mailom

Ženy z Indonézie sa voči Japoncom bránili svojsky. Telá im zdobia tetovania zlých časov. Prečo?

Keď japonská armáda počas druhej svetovej vojny okupovala krajiny v juhovýchodnej Ázii, vojaci uniesli tisíce mladých žien, a spravili z nich sexuálne otrokyne. Na malom ostrove Timor však miestne ženy prišli na to, ako využiť úctu vojakov k japonským silám vo svoj prospech. Tetovania ich zachránili pred sexuálnym otroctvom.

Tieto ženy sa rozhodli, že pokryjú takmer celé svoje telo tetovaním. A nie hoci akým! Ak ich nejaká z nich mala vytetované, znamenalo to, že je vydatá alebo zasnúbená. Plán v tom čase fungoval veľmi dobre a japonskí vojaci sa potetovaným ženám z Malaky začali vyhýbať. Dnes z nich žije len zopár.

tetovania zachránili pred sexuálnym otroctvom
Zdroj: youtube.com

Príbehy plné odporu a vzbury rozpráva každý deň vyblednutý atrament na ich rukách a nohách. „Keď prišli Japonci, už sme sa tetovali, takže predpokladali, že máme manželov. Preto nás nechali na pokoji,“ hovorí Mariana Hoar. Keby tieto tetovania nemali, vojaci by ich proti ich vôli vzali do Japonska. Podľa spomienok týchto žien je však spôsob, akým tetovali veľmi bolestivý a často počas neho tiekla krv. Zachránilo im to však životy.

Prečítajte si tiež:
Poslanec Ľubomír Galko: "Spolupráca SMERU a ĽSNS je odhalená. Ukázal to protikorupčný pochod"

Bolesť aj záchrana pred sexuálnym otroctvom

„Mladé dievčatá od nás hovoria, že je moderná doba, takže už žiadne tetovania nepotrebujú. Postupne sa to celé vytráca. Už nie sme kolonizovaní. Dievčatá dnes nechcú pokračovať v tejto tradícii.“ hovorí Florentina Rika. „Dokončia školu a privedú si domov svojich priateľov, aby sa s nimi zosobášili v kostole a bez tetovania,“ pokračuje Mariana Hoar.

Je nám smutno. Táto tradícia nám chýba. Musí sa predsa zachovať.“ pridávajú sa ďalšie ženy. Tento zvyk existoval ešte pred tým, než sa narodili. Ľudia, ktorí ich tetovali, sú už ale pochovaní. Okrem toho, že táto oblasť už viac nie je pod kolonizáciou, existuje aj ďalší dôvod, prečo sa tak málo dievčat rozhodne dať potetovať. A tým je bolesť.

Prečítajte si aj šokujúcu spoveď manželky džihádistu, ktorá sa snažila zabiť a zapáliť svoje vlastné telo.

tetovania zachránili pred sexuálnym otroctvom
Zdroj: youtube.com

Mladé ženy ho odmietajú

„V tom čase sa naše babičky tetovali väčšinou preto, aby sa ochránili pred Japoncami,” hovorí Dominga Kehi, mladá žena z ostrova Timor. Prečo by sme si ale mali ubližovať dnes len preto, aby sme ukázali, že sa ideme vydávať? Rozhodli sme sa, že tetovať nechceme.“ 

Malakské ženy žijú na ostrove Tumor v dedine Uma Toos a tvoria jeden z mála kmeňov v Indonézii, ktorý funguje ako matriarchát. To znamená, že hlavu, ako dominantný znak spoločnosti, tvorí žena.

Prečítajte si tiež:
Fotograf čaká v múzeu na ľudí, ktorí budú ladiť s obrazmi. Pozrite sa na jeho zábavnú a krásnu tvorbu

Zdroj: youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií