Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slony ako atrakcia! Thajská vláda apeluje na turistov, aby sa vyhýbali zábavným parkom. Prečo?

Desivé fotografie ranených slonov pochádzajúce z Thajska už na internete neraz rozpútali búrlivú diskusiu vedenú bojovníkmi za práva zvierat. Thajská vláda prosí turistov, aby sa nenechali vťahovať do zábavných parkov so slonami.

Pokračovanie pod reklamou

Môže tomu byť na vine najmä každoročný obrovský príliv austrálskych turistov, ktorý presahuje 800,000. Mnoho z nich sa necháva vtiahnuť do ilegálneho biznisu na úkor slonov.

Pokračovanie pod reklamou
  • Svetová ochrana zvierat odhaduje, že v súčastnosti sa na zábavu v celej Ázii zneužíva 3000 slonov, z čoho až so 77 % je zaobchádzané nehumánnym spôsobom.
  • V Thajsku je v súčasnosti 3 500 divých slonov a 4 500 domácich domestikovaných slonov. Divoké slony sú chránené thajským právom, ale domestikované slony sa bohužiaľ aj naďalej považujú ako pracovné zvieratá.

Tyranizované zvieratá

Fotky zverejnené na sociálnej sieti Twitter pochádzajú z jedného z najobľúbenejších dovolenkových miest v krajine, Phuket. Zvieratá sú zachytené s tečúcimi kvapkami krvi po tom, čo ich cvičitelia opakovane udreli ostrými kovovými háčikmi. Iné fotky zasa ukazujú série jaziev na chrbte a hlave zo starších rán.

týranie zvierat thajsko
Zdroj: pexels.com

Patrapol Maneeorn, veterinárny lekár z odboru národných parkov, ochrany prírody a rastlín uviedol, že Thajsko sa tvrdo usiluje odstrániť krutosť páchanú na zvieratách.
„Spolupracujeme s organizáciami a odvetviami v Thajsku, aby sme v čo najväčšej možnej miere znížili a dúfajme, že aj napokon odstránili týranie zvierat,” uviedol vo svojom vyhlásení Dr. Maneeorn.

Taktiež uviedol, že vládne agentúry vyskúšali rôzne metódy na dosiahnutie lepších podmienok pre zneužívané slony. Vrátane prispôsobovania smeru politiky, podpory výskumu voľne žijúcich živočíchov a rehabilitácie zranených zvierat, ako aj nekonečný boj proti nezákonnnému obchodu s voľne žijúcimi živočíchmi. No boj s bezcitnými pytliakmi je komplikovaný. Pretože sú v hre vždy veľké peniaze.

Ostáva nám už len dúfať, že tento boj dotiahne thajská vláda ku koncu ešte pred tým, ako nadobro znivočíme, raz a navždy náš jediný domov, matku Zem.

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií