fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kameny se valí do Prahy! Mick Jagger bol v nemocnici, dnešný koncert The Rolling Stones v Prahe ale nie je ohrozený

Máte tip? napíšte nám mailom

Letisko v Prahe-Letňanoch bude v stredu dejiskom ďalšieho vystúpenia Valiacich sa kameňov v českej metropole.

Kultová formácia The Rolling Stones sa do malebnej Prahy presunula z nemeckého Stuttgartu už v nedeľu. Prípravy na stredajší koncert však sprevádzali nečakané komplikácie, o ktorých informovalo v utorok internetové vydanie denníka Blesk.

Mick Jagger musel v pondelok popoludní navštíviť Kliniku otorinolaryngológie Ústrednej vojenskej nemocnice, na ktorej šéfuje významný český foniater Jaromír Astl. Slávnu osobnosť hudobnej scény tu zaregistrovali viacerí prekvapení návštevníci.

Jagger strávil v nemocničnom areáli v sprievode ochranky 20 minút, z toho deväť u prof. Astla, čo by malo zodpovedať času potrebnému na bežný obstrek hlasiviek.

Frontmanovi britskej formácie zrejme nebolo dobre už v nedeľu, pretože chýbal na nočnej party na streche Hotela Hilton, z ktorej si jeho kolegovia užívali prekrásny výhľad na českú metropolu.

Pre fanúšikov skupiny je však podstatné, že koncert ich miláčikov nie je v ohrození. Predkapelou bude tentoraz Pražský výběr Michaela Kocába, ktorého líder sa vyznal, že má enormnú trému, pretože The Rolling Stones “nie sú skupina, ale celoplanetárna inštitúcia. A obstáť pred nimi nie je žiadna sranda”.

Kapela hrala v Prahe prvýkrát takmer pred 30 rokmi, v roku 1990, kedy sa stretli aj s posledným československým a prvým českým prezidentom Václavom Havlom. Hovorilo sa, že prezident pozval kapelu, ale údajne to bolo naopak: Mick Jagger napísal Havlovi, že si ho veľmi váži a radi by si v Prahe zahrali. Ako to však bolo naozaj, nevieme. Dokonca prileteli prezidentským špeciálom. Pozrite si videopozvánku, na ktorej sám Jagger hovorí: “Kameny se valí do Prahy.” Lístok na koncert jednej z najlepších kapiel všetkých čias stál vtedy 250 korún.

Prečítajte si tiež:
Test osobnosti: Vyber si cestu a zisti, kam sa uberá tvoj život

Zdroje: http://www.teraz.sk/zahranicie/cr-koncert-rolling-stones-v-prahe-nie/334903-clanok.htmlhttp://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/337605/25-let-od-koncertu-rolling-stones-v-praze-25-tajemstvi-ktera-jste-nevedeli.html

Foto: https://www.facebook.com/mickjaggerofficial/photos/a.221653821201808.63154.178001948900329/1599536403413536/?type=3&theater

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií