fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tieto absurdné príhody sa stali ľuďom pri hraní fenoménu Pokémon GO

Máte tip? napíšte nám mailom

V poslednej dobe vyvolala veľký rozruch aplikácia Pokémon Go, ktorú si zamilovali milióny ľudí po celom svete. Ľudia vzali telefóny do rúk a vybrali sa do ulíc hľadať pokémonov rozmiestnených na mape, ktoré je možné zbierať, vyvíjať a bojovať s nimi proti iným pokémonom. Mnoho ľudí sa však stáva nepozornými alebo dokonca zabúdajú rozoznať hru a skutočnú realitu.

Presvedčiť nás o tom môžu dvaja mladíci z amerického štátu Kalifornia. Tí, podľa NBC, spadli z vysokého útesu práve pri zbieraní pokémonov. Jeden z mladíkov spadol z výšky vyše 27 metrov, druhý z nich spadol z výšky vyše 15 metrov. Obaja sa však pritom nachádzali na území ohraničenom plotom, ktorý predstavoval zákaz vstupu. Okrem toho, že riskovali svoje zdravie, tiež nerešpektovali nariadenia na danom území.

Ďalším absurdným prípadom je prípad, ktorý sa stal v americkom štáte Missouri, kde prefíkaní zlodeji okradli nič netušiacich lovcov pokémonov.

pokemon-go-impressions-lead-100669278-large

Zaujímavý incident sa odohral v USA, kde jeden majiteľ domu zažíva krušné chvíle. Jeho dom je totiž označený za takzvaný Pokéstop, čo je špeciálne miesto, kde je možné získať rôzne free bonusy. Podľa jeho slov mu celý deň pred domom zastavujú rôzne neznáme autá, ale mnohí ľudia prichádzajú aj peši.

Prečítajte si tiež:
PRE SVETOVÉ METROPOLY VYMYSLELA NOVÉ KREATÍVNE LOGÁ. BRATISLAVA SKONČILA S PODPRSENKOU!

O šialených prípadoch budú vedieť rozprávať aj austrálski policajti, ktorých stanica sa tiež stala Pokéstopom. Policajti vydali prehlásenie, na základe ktorého upozorňujú hráčov, že pre získanie bonusov nemusia vstúpiť do priestorov stanice.

Ďalšie situácie zažívajú aj iní hráči. Jedna žena počas lovu pokémonov našla mŕtvolu. Ďalší muž zas naháňal pokémonov po pôrodnej sále počas pôrodu svojej ženy.

Napriek tomu, že táto hra má benefit vo forme toho, že vytiahla ľudí na prechádzky, tak prináša aj mnoho nebezpečných situácií. Preto by každý jeden hráč nemal zabúdať aj na vnímanie reality okolo seba.

 

Zdroj: NBC, Facebook, Mashable CNN, Telegraph

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií