fbpx
Tieto retro plagáty z 30. rokov minulého storočia vám roztopia srdce. Už vtedy šírili lásku a rešpekt k zvieratám

Tieto retro plagáty z 30. rokov minulého storočia vám roztopia srdce. Už vtedy šírili lásku a rešpekt k zvieratám

Vieme, že dnes sú trendom milé “zvieratkovské” videá. Sú zdieľané a komentované snáď najčastejšie – stávajú sa virálnymi a ich dosah je skutočne obrovský.

Obrázky zvierat sa “virálne” šírili už okolo roku 1930 – z ruky do ruky. A sme si istí, že by to ocenili aj dnešné organizácie bojujúce za práva zvierat.

Buď milý k zvieratám

Tentokrát sa vrátime trochu ďalej do histórie. Tieto retro plagáty sa rozširovali už v 30. rokoch 20. storočia, počas Veľkej hospodárskej krízy. American Humane Association (dnes už len American Humane) vtedy zorganizovala týždeň „Be Kind to Animals” (Buď milý k zvieratám), počas ktorého sa na ulici vymieňali plagáty ľudí starajúcich sa o zvieratá.

Rozkošné plagáty vznikli vďaka umelcovi Morganovi Dennisovi, ilustrátorovi, ktorý sa preslávil najmä kresbami psov.

Každý poster zobrazoval milé dieťa a akt starostlivosti o zviera – či už kŕmenie, alebo obyčajné túlenie sa. Hlavným cieľom plagátov bolo šíriť posolstvo, že by ľudia mali milovať a rešpektovať zvieratá.

Kontrast oproti súčasnej realite

Len prednedávnom sme upriamili pozornosť na kampaň Ide o chlp, ktorá upozorňuje na neetický chov zvierat kvôli kožušinám. Z tohto by veru také pekné plagáty nevznikli. 

Petíciu proti kožušinovým farmám na Slovensku môžeme stále podpísať na oficiálnej stránke ideochlp.sk.

Zdroj: Humánny pokrok

Plagáty nájdete na nasledujúcej strane →

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Ak si spomínate na tieto slovenské retro relácie, môžete sa považovať za pamätníkov
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.