fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tieto varovné signály tela nepodceňujte. Môže totiž ísť o príznaky rakoviny

Máte tip? napíšte nám mailom

Ignorujete rôzne signály tela v domnení, že o nič nejde. Možno po prečítaní tohto článku zmeníte názor, pretože sa teraz dozviete o 15-tich príznakoch, ktoré môžu indikovať rakovinu.

1. Zmena stolice – V prípade, že si všimnete, že vaša stolica je príliš riedka, príliš častá či naopak trpíte zápchou, tak vyhľadajte lekára. Môže totiž ísť o rakovinu žalúdka alebo hrubého čreva.

2. Zmeny moču – Nepríjemné bolesti a štípanie pri močení môžu byť príznakom poškodenia prostaty alebo močového mechúra. Spája sa s tým aj problém častého močenia.

3. Modriny – Aj modriny môžu byť indikátorom nádorového ochorenia, tak pre istotu navštívte svojho lekára.

4. Krvácanie – Jedným z príznakom rakoviny môže byť aj krvácanie pri močení či stolici. Možno budete prekvapení, ale aj časté krvácanie z nosa netreba podceňovať, ale riešiť.

5. Zhrubnutie kože a hrčky – V žiadnom prípade nepodceňujte hrčky, ktoré sa objavia na vašom tele. Nemusí ísť nutne o rakovinu, ale určite sa nechajte vyšetriť.obrazok6. Pálenie záhy – Príliš časté pálenie záhy môže byť príznakom rakoviny čriev alebo žalúdka. Obdobne to platí aj pri problematickom prehĺtaní a silných bolestiach žalúdka.

Prečítajte si tiež:
Ženy, neviete do akej farby ísť? V roku 2017 sú trendy holografické vlasy. Tieto fotky vás inšpirujú

7. Zmeny znamienok, pieh – Nezvyčajné zmeny veľkosti, tvaru či farby vašich znamienok a pieh by ste taktiež nemali brať na ľahkú váhu, ale mali by ste to konzultovať s odborníkom.

8. Nárast ochlpenia alebo vlasov – Indikátorom nádoru môže byť aj nezvyčajný nárast ochlpenia na miestach, kde sa doteraz nevyskytoval. Takže určite sa skontrolujte.

Ďalšie príznaky nájdete na druhej strane…

Ignorujete rôzne signály tela v domnení, že o nič nejde. Možno po prečítaní tohto článku zmeníte názor, pretože sa teraz dozviete o 15-tich príznakoch, ktoré môžu indikovať rakovinu.

9. Zmeny pokožky – Začervenanie či zožltnutie pokožky, podobne ako suchá a poškodená pokožka sú tiež nežiadúcim javom, a tak ich neberte na ľahkú váhu. Opätovne ide o signál, ktorý vám vysiela vaše telo.

10. Bolesti – V žiadnom prípade neignorujte dlhodobé náhle bolesti na svojom tele, pretože môže ísť o príznak rôznych ochorení.

11. Horúčka – Jedným zo spôsobov, ako bojuje telo s choroboplodnými zárodkami, je horúčka. Preto ju určite neberte na ľahkú váhu, ak sa objavuje častejšie.

Prečítajte si tiež:
Dosť bolo chémie! TAKTO si zafarbíte doma vlasy prírodnými metódami

obrazok

12. Redukcia váhy – Náhla strata hmotnosti bez nejakých diét či cvičenia je závažným príznakom, že niečo vo vašom tele nie je v poriadku.

13. Suchý kašeľ – Dlhodobý suchý kašeľ a škrabanie hrdla môžu naznačovať rôzne ochorenia, napríklad aj rakovinu hrdla či pľúc.

14. Nezvyčajné zdurenie lymfatických uzlín – Opuch, bolesť alebo nezvyčajná citlivosť lymfatických uzlín sú taktiež problémy, ktorými by sme sa mali zaoberať a konzultovať s lekárom.

15. Celková slabosť, vyčerpanosť – Nevládnosť a vyčerpanosť pripisujeme rýchlemu životnému štýlu a nedostatku vitamínov a minerálov. Nemusí to byť tak, a tak tento váš stav radšej konzultujte s lekárom.

Pamätajte, niet nad prevenciu, preto určite nepodceňujte zvláštne signály svojho tela.

Zdroj: houseofhealthyfood.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií