fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tiger v Newyorskej Zoo má pozitívny test na COVID-19

Štvorročný tiger v Zoo Bronx v New Yorku bol pozitívne testovaný na COVID-19 po tom, čo prišiel do kontaktu s nakazeným ošetrovateľom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Štvorročný tiger v Zoo Bronx v New Yorku bol pozitívne testovaný na COVID-19 po tom, čo prišiel do kontaktu s nakazeným ošetrovateľom. Ošetrovateľ zo zoo bol infikovaný, ale asymptomatický. Zoologická záhrada tvrdí, že tigre majú zníženú chuť do jedla, ale pravdepodobne sa zotavia.

Nadia, štvorročná tigrica v zoo, je pozitívna na koronavírus a jej diagnózu už potvrdilo Národné laboratórium veterinárnych služieb USDA so sídlom v Ames v Iowe. Organizácia na ochranu prírody uviedla, že Nadia, tri africké levy a ďalší tiger v zoo trpia suchým kašeľom a zníženou chuťou do jedla, očakáva sa však, že sa zotavia. Žiadne z ostatných veľkých mačiek zoo, vrátane tigrov v inej časti zoo, nevykazujú príznaky koronavírusu.

Podľa organizácie Wildlife Conservation Society boli šelmy nakazené ošetrovateľom, ktorý mal COVID-19, ale bol asymptomatický. Zatiaľ nevedia, ako sa vírus vyvíja alebo ovplyvňuje veľké mačky. Zoologická záhrada zaviedla preventívne opatrenia na zabránenie nákazy iných mačiek.

Nadia bola testovaná z dôvodu dostatočnej opatrnosti po začatí príznakov 27. marca. Zoo dúfa, že akékoľvek získané informácie prispejú k svetovému porozumeniu vírusu. Ten už infikoval viac ako milión ľudí na celom svete.

Prečítajte si tiež:
MIMORIDNE: Na Slovensku pribudlo dnes 17 prípadov COVID-19 evidujeme 61 prípadov

Neexistujú dôkazy o tom, že by zvieratá mohli šíriť COVID-19 na ľudí, uviedla USDA vo vyhlásení. CDC však odporúča, aby sa ľudia s vírusom vyhýbali kontaktu s domácimi miláčikmi a inými zvieratami.

Aj keď v USA sa nepozorovali správy o tom, že by domáce zvieratá ochoreli koronavírusom, USDA a CDC tvrdia, že budú pokračovať v monitorovaní situácie, ale v súčasnosti neodporúčajú testovanie iných zvierat.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Insider.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií