fbpx
Tínedžerku znásilnil brat a ostala tehotná. Podstúpila interrupciu, teraz pôjde za mreže

Tínedžerku znásilnil brat a ostala tehotná. Podstúpila interrupciu, teraz pôjde za mreže

Len 15-ročné dievča, ktoré ostalo tehotné po tom, ako ju znásilnil jej brat a tak sa rozhodlo pre interrupciu, pôjde do väzenia.

Tínedžerka z indonézskeho ostrova Sumatra otehotnela po tom, ako ju znásilnil jej vlastný brat. Dievča sa vo vyššom štádiu tehotenstva rozhodlo pre interrupciu a za toto rozhodnutie teraz bola odsúdená na 6 mesiacov odňatia slobody. Za mreže poputuje i jej 18-ročný brat, ktorý tam strávi dva roky a bol odsúdený za trestný čin sexuálneho zneužívania maloletej osoby. Prokuratúra pritom pôvodne žiadala oveľa vyššie tresty – pre dievča ročný trest a pre chlapca až sedem rokov.

Na súde sa zistilo, že 15-ročné dievča bolo bratom zneužité dokopy až osemkrát a to v čase od septembra minulého roka. V máji tohto roku našli miestni obyvatelia plod bez hlavičky, ktorý sa nachádzal v blízkosti plantáže. V Indonézii je pritom interrupcia ilegálna, no existujú výnimky – žena ju môže podstúpiť v prípade znásilnenia a tiež vtedy, ak je ohrozený jej život. Zákrok však musí byť vykonaný profesionálom a najneskôr do jeden a pol mesiaca od otehotnenia. Tínedžerka pritom podstúpila interrupciu až v šiestom mesiaci gravidity. Obvineniam čelí i matka súrodencov, pretože dcére so zákrokom pomáhala, lebo sa bála hanby.

Súd odsúdil oboch tínedžerov ešte minulý štvrtok, no v nedeľu vyzval Inštitút pre reformu trestného súdnictva súd, aby svoj verdikt ešte prehodnotil.

 

 

 

Zdroj: http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1928051_znasilnena-indonezska-tinedzerka-ktora-podstupila-interrupciu-pojde-do-vazenia

Foto: https://www.flickr.com/photos/livetocreate_photography/12040481414

https: //www.flickr.com/photos/81469028@N07/13072963815

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  V Indii sa môžete stať na jeden deň väzňom!
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.