fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tínedžerku znásilnil brat a ostala tehotná. Podstúpila interrupciu, teraz pôjde za mreže

Máte tip? napíšte nám mailom

Len 15-ročné dievča, ktoré ostalo tehotné po tom, ako ju znásilnil jej brat a tak sa rozhodlo pre interrupciu, pôjde do väzenia.

Tínedžerka z indonézskeho ostrova Sumatra otehotnela po tom, ako ju znásilnil jej vlastný brat. Dievča sa vo vyššom štádiu tehotenstva rozhodlo pre interrupciu a za toto rozhodnutie teraz bola odsúdená na 6 mesiacov odňatia slobody. Za mreže poputuje i jej 18-ročný brat, ktorý tam strávi dva roky a bol odsúdený za trestný čin sexuálneho zneužívania maloletej osoby. Prokuratúra pritom pôvodne žiadala oveľa vyššie tresty – pre dievča ročný trest a pre chlapca až sedem rokov.

Na súde sa zistilo, že 15-ročné dievča bolo bratom zneužité dokopy až osemkrát a to v čase od septembra minulého roka. V máji tohto roku našli miestni obyvatelia plod bez hlavičky, ktorý sa nachádzal v blízkosti plantáže. V Indonézii je pritom interrupcia ilegálna, no existujú výnimky – žena ju môže podstúpiť v prípade znásilnenia a tiež vtedy, ak je ohrozený jej život. Zákrok však musí byť vykonaný profesionálom a najneskôr do jeden a pol mesiaca od otehotnenia. Tínedžerka pritom podstúpila interrupciu až v šiestom mesiaci gravidity. Obvineniam čelí i matka súrodencov, pretože dcére so zákrokom pomáhala, lebo sa bála hanby.

Prečítajte si tiež:
TOP 10 zaujímavostí o Robertovi Ficovi, ktoré by mal každý vedieť

Súd odsúdil oboch tínedžerov ešte minulý štvrtok, no v nedeľu vyzval Inštitút pre reformu trestného súdnictva súd, aby svoj verdikt ešte prehodnotil.

 

 

 

Zdroj: http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1928051_znasilnena-indonezska-tinedzerka-ktora-podstupila-interrupciu-pojde-do-vazenia

Foto: https://www.flickr.com/photos/livetocreate_photography/12040481414

https: //www.flickr.com/photos/81469028@N07/13072963815

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií