Tínedžerku znásilnil brat a ostala tehotná. Podstúpila interrupciu, teraz pôjde za mreže

Tínedžerku znásilnil brat a ostala tehotná. Podstúpila interrupciu, teraz pôjde za mreže

Len 15-ročné dievča, ktoré ostalo tehotné po tom, ako ju znásilnil jej brat a tak sa rozhodlo pre interrupciu, pôjde do väzenia.

Tínedžerka z indonézskeho ostrova Sumatra otehotnela po tom, ako ju znásilnil jej vlastný brat. Dievča sa vo vyššom štádiu tehotenstva rozhodlo pre interrupciu a za toto rozhodnutie teraz bola odsúdená na 6 mesiacov odňatia slobody. Za mreže poputuje i jej 18-ročný brat, ktorý tam strávi dva roky a bol odsúdený za trestný čin sexuálneho zneužívania maloletej osoby. Prokuratúra pritom pôvodne žiadala oveľa vyššie tresty – pre dievča ročný trest a pre chlapca až sedem rokov.


Na súde sa zistilo, že 15-ročné dievča bolo bratom zneužité dokopy až osemkrát a to v čase od septembra minulého roka. V máji tohto roku našli miestni obyvatelia plod bez hlavičky, ktorý sa nachádzal v blízkosti plantáže. V Indonézii je pritom interrupcia ilegálna, no existujú výnimky – žena ju môže podstúpiť v prípade znásilnenia a tiež vtedy, ak je ohrozený jej život. Zákrok však musí byť vykonaný profesionálom a najneskôr do jeden a pol mesiaca od otehotnenia. Tínedžerka pritom podstúpila interrupciu až v šiestom mesiaci gravidity. Obvineniam čelí i matka súrodencov, pretože dcére so zákrokom pomáhala, lebo sa bála hanby.

Súd odsúdil oboch tínedžerov ešte minulý štvrtok, no v nedeľu vyzval Inštitút pre reformu trestného súdnictva súd, aby svoj verdikt ešte prehodnotil.

 

 

 

Zdroj: http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1928051_znasilnena-indonezska-tinedzerka-ktora-podstupila-interrupciu-pojde-do-vazenia

Foto: https://www.flickr.com/photos/livetocreate_photography/12040481414

https: //www.flickr.com/photos/[email protected]/13072963815

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Dwayne Johnson alias The Rock priznal psychické problémy. Tvrdí, že o mentálnom zdraví je potrebné viac hovoriť
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*