fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tip na jarný výlet: máme odskúšané malebné miesta pár kilometrov od Bratislavy

Máte tip? napíšte nám mailom

Ako lepšie stráviť prvé slnečné dni než na výlete? Za peknými miestami mimo Slovenska netreba ani dlho cestovať. Vybrali sme sa kúsok za rakúske hranice, aby sme odskúšali (nielen) destinácie odporúčané na rôznych stránkach.

Rakúsko je známe vďaka svojej krásnej prírode, udržiavaným cyklotrasám, malebným mestečkám a majestátnym kultúrnym pamiatkam. Za chvíľou oddychu netreba sedieť v aute celé hodiny, pár miest, ktoré stoja za zastávku, máme doslova pár minút od nášho hlavného mesta.

Neziderské jazero

Neusiedler See patrí k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám. Okolo jazera sa rozprestiera chránený národný park zaradený do svetového dedičstva UNESCO. V parku je vybudovaných mnoho cyklistických ciest, turistických chodníkov a tratí pre jazdu na koňoch.

Prístup na jazero je možný zo všetkých strán a počas celého roka. Cez sezónu je vstup na areál za poplatok. Mimo nej sa do akéhokoľvek areálu dostanete prakticky v ktoromkoľvek čase a zadarmo. Stačí zobrať deku, fotoaparát, vybrať preferované miesto a užívať si v prírode.

Zdroj: Viliam Ginga
Zdroj: Viliam Ginga
Zdroj: Viliam Ginga
Zdroj: Viliam Ginga

Podersdorf am See – najkrajšia pláž s majákom

Pláž pri mestečku Podersdorf am See je mnohými považovaná za najkrajšiu a najlepšie udržiavanú. Z Bratislavy sa k nej dá dostať za polhodinu. Je na nej všetko potrebné vybavenie – lehátka, toalety, sprchy, kabínky na prezliekanie, ihriská pre plážový volejbal, minigolf, stolný tenis, tiež mnoho bufetov s občerstvením.

Neodmysliteľným symbolom pláže je maják. S dreveným mólom a plážou vytvára svoju atmosféru. Určite odporúčame na výlet.

Zdroj: Viliam Ginga
Zdroj: Viliam Ginga
Zdroj: Viliam Ginga

Rust – mesto bocianov

Na brehu Neziderského jazera leží malé mestečko Rust. Široko ďaleko je známe ako mesto bocianov a dobrého vína. Prezývku si nezaslúžil  bezdôvodne, bocianie hniezda tu môžeme vidieť snáď na každom druhom komíne.

Rust bolo niekoľkokrát zvolené za najkrajšie mesto Burgenlandu a od 2001 je tiež zapísané do UNESCO.

Okrem nekonečných prechádzok po malebných a farebných uličkách ste kúsok od jazera, ktoré ponúka veľké spektrum voľnočasových aktivít.

Zdroj: Viliam Ginga
Zdroj: Viliam Ginga
Zdroj: Viliam Ginga

Zvierací park Steppen Tierpark Pamhagen

O tomto parku vzdialenom zhruba 20 minút cesty od mesta Podersdorf sa nevie veľa, za to rozhodne stojí za návštevu, a to aj v prípade, ak nemáte deti. Plocha je rozsiahlejšia, než sa zdá na prvý pohľad a privíta vás udržiavaný areál s rozličnými zvieracími druhmi.

Zoo patrí medzi dotykové a priateľské zvieratká si môžete cez ohradu pohladkať. K dispozícii je tiež detské ihrisko a občerstvenie.

Informácie o otváracích hodinách a cenníku sú dostupné priamo na ich webovej stránke.

Zdroj: Viliam Ginga
Zdroj: Viliam Ginga
Zdroj: Viliam Ginga
Zdroj: Romana Haluščíková

Čokoládovňa Hauswirth Kittsee

No a čo by to bolo za výlet do Rakúska, keby ste na spiatočnej ceste nenavštívili preslávenú čokoládovňu v meste Kitsee.

Vďaka blízkosti k hraniciam (15 minút od Bratislavy) tvoria väčšinu personálu Slováci. Ponuka niektorých pochúťok sa v závislosti od obdobia mení, momentálne by ste narazili na veľkonočnú čokoládu. Ostatok však zostáva rovnaký po celý rok, a tak sa môžete pre obľúbenú bonboniéru vracať stále dokola.

A čo je najlepšie – väčšinu výrobkov môžete bezplatne ochutnať. Čokoládový obchodík obkolesujú výrobné fabriky, do ktorých sa dá ísť na prehliadku.

Zdroj: aresbus.sk
Zdroj: mojerakusko.sk

 

Prečítajte si tiež:
Fast fashion ničí našu planétu, no prináša rýchle obraty medzi dodávateľmi
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií