fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

DIY: Obyčajné plechovky dokážu dodať šmrnc vášmu bývaniu. Neveríte?

Túžite oživiť vaše bývanie, ale neviete, čo by ste mohli spraviť? Využite prázdne plechovky od kompótov alebo farieb! Poradíme vám, na čo všetko ich môžete využiť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Dodajte svojmu príbytku jarný nádych v podobe dekorácií, ktoré oživia váš domov.
Vhodnou voľbou je využiť plechovku ako šperkovničku na ihly. Stačí ju po obvode skrášliť za pomoci papiera alebo dekoračnej látky a vnútro plechovky naplniť hubkou, do ktorej budete ihly zapichovať.

Zároveň môžete tento nápad využiť ako šperkovnicu na náušnice. Vďaka tomu, budete mať svoje poklady originálne zapichnuté.

Šperkovnica z plechovky

Stojan na fľaše

Stojan na fľaše z plechoviek je nielen originálnym, ale aj efektívnym kúskom vašej domácnosti. Predsa len mať prehľad vo víne je cennou pomocou, keď príde návšteva.

Stojan na fľaše z plechoviek

Lampy

Magické lampy z plechoviek sú romantickým dekoračným predmetom nielen na terase, ale aj v interiéri bytu, domu. Vďaka ním vykúzlite tú pravú romantickú pohodu. Výhodou je skutočnosť, že dizajn a prevedenie plechovky záleží od vás, a tak si na ne môžete spraviť akýkoľvek tvar.

Lampy z plechoviek

Boxy

Ak hľadáte ten správny spôsob, ako uložiť všetky potrebné papiere, perá a iné drobnosti na vašom stole, tak vhodnou voľbou sú plechovky, ktoré môžete použiť ako boxy na úschovu vecí.

Prečítajte si tiež:
Patra Bene a jej DIY jarné dekorácie. Inšpiruj sa aj ty!

Boxy z plechoviek

Koreničky z plechoviek

Elegantná korenička môže taktiež pozostávať z plechovky. Dôležité však je nájsť otváracie veko vhodné na daný typ plechovky. Keď sa vám to však podarí, máte vyhraté a jedinečná korenička môže zdobiť aj vašu domácnosť.

Koreničky z plechovky

Šperkovnice

Plechovky sú vhodné aj ako šperkovnice. Neváhajte, ozdobte si vonkajšok plechovky, pridajte čipku a jedinečná šperkovnica môže ukrývať aj vaše poklady.

Šperkovnica z plechovky

Váza

Perfektným nápadom ako môžete využiť prázdnu plechovku, je spraviť z nej vázu na kvety. Obvod plechovky opätovne ozdobte podľa vkusu, napríklad za pomoci lepidla a papiera alebo čipky. Následne môžete pridať hubku, do ktorej môžete kvety zapichovať alebo ich len pohodlne vložte do plechovej vázy a samozrejme, nezabudnite pridať vodu.

Vázy z plechovky

Tienidlo

Trendy kúskom vo vašom dome bude určite aj módne tienidlo z plechoviek. To zaručí dostatok svetla v domácnosti a zároveň bude hrať perfektný kontrast so zvyšným nábytkom. Čo poviete?

Tienidlá z plechoviek

Do kúpeľne

Plechovky sú vhodným odkladacím priestorom aj v kúpeľni. Môžete ho využiť napríklad na odloženie uterákov alebo odloženie hrebeňov, zubnej kefky a pasty. Ide o skvelý spôsob, ktorý oživí každý priestor.

Prečítajte si tiež:
FOTOREPORT: Trenčín mesto módy 2018. Kto najviac zahviezdil?

2731605-10-650-1466969059

Svietnik z plechovky

Visiace svietniky sú taktiež považované za skvelý nápad, ktorý dodá šmrnc v interiéri aj exteriéri. Výhodou týchto svietnikov je, že zadná časť neprepúšťa vzduch, a tak vám sviečka nezhasne pri zafúkaní vetríku.

Svietniky z plechoviek

Vedierko z plechovky

Krásnym doplnkom i darčekom zároveň môžu byť dekoratívne vedierka, do ktorých môžete dať perá i ceruzky, ale aj štipce na prádlo či odložiť do nich sladkosti pre deti.

2731805-15-650-1466969059

Stojančeky z plechoviek

Skvelým organizérom môže byť stojan z plechoviek. V prípade, že nájdete plechovky rôznej veľkosti, môžete ich za pomoci tyčky naskladať nad seba tak, aby ste využili každú plechovku. Takýto organizér je vhodný na uloženie cukroviniek i papierov.

2731855-14-650-1466969059

Medailóny

Okrem plechovky môžete využiť aj jej veko, z ktorého môžete vyrobiť krásny medailón. Slúžiť môže aj ako šperk, dekorácia na stenu či tácka.

2731955-12-650-1466969059

Čo na to poviete? Vyskúšate niektorí zo spomínaných nápadov?

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií