fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete potešiť známych peknou darčekovou fľašou? Máme pre vás niekoľko tipov!

Ak sa chystáte na návštevu alebo na nejakú oslavu, rozhodne sa nepatrí prísť s prázdnymi rukami. V takýchto prípadoch sa ale vždy otvára otázka, aký by bol najvhodnejší dar. S týmto rozhodne nič nepokazíte, takto vyzerajú skvelé darčeky!

Máte tip? napíšte nám mailom

Treba zvážiť, o akú príležitosť ide

Samozrejme, nie všetky situácie môžeme hodiť do jedného vreca. Pri príležitosti sobáša je najlepším darom niečo užitočné do domácnosti, zvážte napríklad poháre na víno alebo dizajnovú karafu. Fľaša vína by zrejme nebola považovaná za práve najideálnejší nápad, naopak, ako vianočný darček pre kolegov, na narodeniny, meniny, či pri návšteve známych je to absolútne namieste. Vždy si teda treba položiť otázku, kam idem a aká udalosť ma čaká. Vyhneme sa tak zbytočným faux pas. Aby ste mali rozhodovanie jednoduchšie, nahliadnite do TOP tipov na darčeky v podobe vín a alkoholu.

alkohol

Zdroj: WinePlanet.sk

Koho chcem obdarovať

V každom prípade je viac ako žiadúce zamyslieť sa nad tým, pre koho dar kupujem. Je to žena, ide o muža, potrpí si na dobrý koňak alebo ide o vinára telom aj dušou? Už dávno neplatí, že ženy pijú iba sladké a ružové vína. Suché vína majú i menej kalórii a podľa najnovších štúdií je deci kvalitného vína dokonca prospešné pre zdravie. Muži sú, na rozdiel od žien, ochotní investovať viac peňazí do vína a nakupujú ich na dlhšiu archiváciu. Väčšina uprednostňuje vína ťažšie, suché, avšak nájdu sa i výnimky, teda takí, ktorí “konvertovali” na vína polosladké až sladké. Pozrite si tipy na vína pre ženy a tipy na vína pre mužov. Nemusíte dotyčného poznať dvadsať rokov, tieto základné informácie si dokážete zistiť aj cez ostatných kolegov či známych. A potom je už len na vás, čím konkrétnym sa ho rozhodnete potešiť. 

Zdroj: WinePlanet.sk

Koľko plánujem investovať?

V neposlednom rade musíme zvážiť, akú sumu by sme chceli do svojho daru vložiť. Pokiaľ sa chystáte na grilovačku k priateľom, postačí aj menej finančne náročné víno, naopak, ak ste boli s kolegami pozvaní na posedenie pri príležitosti päťdesiatych narodenín svojho managera, bolo by lepšie siahnuť po hodnotnejšom kúsku. Stále však platí, a to obzvlášť pri drahších a kvalitnejších fľašiach, že by ste si mali preveriť, aký alkohol ten, koho chcete obdarovať, preferuje. Pokiaľ je niekto zarytý milovník rumov, luxusnú fľašu koňaku zrejme až natoľko neocení.

Prečítajte si tiež:
Svetový deň učiteľov: Na viac ako 1100 školách dnes vyučujú v čiernom, kritizujú tak vládu, že neplní sľuby

Zdroj: WinePlanet.sk

Čo je najvhodnejšia voľba, pokiaľ nechcem darovať príliš osobný dar?

Určite ste už zažili situáciu, kedy vás na svoju záhradnú párty alebo na posedenie pri príležitosti narodenín pozval napríklad kolega z pracovného tímu, s ktorým ste sa doposiaľ nekontaktovali natoľko, aby ste si dokázali vytvoriť nejaký bližší a osobnejší vzťah. Napriek tomu sa v rámci budovania dobrej “klímy” na pracovisku a zlepšovaniu vzťahov takúto ponuku prijať patrí. Vy ste sa však náhle ocitli v situácii, kedy si neviete dať rady s otázkou, čo by bolo vhodné na takéto stretnutie priniesť. Váš kolega je síce sympatický, no okrem ranného pozdravu a niekoľkých viet týkajúcich sa práce ste sa spolu nerozprávali. Netušíte, aké má záujmy, čomu sa venuje a čo má rád. Ale nemôžete na jeho oslavu zavítať nepripravený. V takýchto prípadoch vsaďte na istotu a kúpte napríklad fľašu kvalitného alkoholu. Tým rozhodne nič nepokazíte!

Ak chcem darovať niečo naozaj výnimočné

Rozmýšľate a rozmýšľate, ale stále sa tak celkom neviete stotožniť s darovaním “štandardnej” darčekovej fľaše? Aj pre vás je tu jedno riešenie. Limitované edície! Vďaka nim naberie táto kategória darov rozmer exkluzivity. Darujete niečo, čo sa rozhodne neujde každému, pretože z výroby vyšiel len obmedzený počet kusov. A to sú naozaj skvelé darčeky! Ak by ste to predsa len chceli ešte vyšperkovať a vo svojom okolí máte napríklad milovníka filmov o slávnom agentovi 007, Jamesovi Bondovi, edícia Champagne Bollinger 007 vydaná k novému filmu „No time to die“ bude pre neho ako stvorená a určite ňou zožnete úspech!

Prečítajte si tiež:
Existencia piva je dôkazom toho, že Boh miluje ľudí a chce nás vidieť šťastných, povedal B. Franklin. Stotožňuje sa s tým takmer 90 % Slovákov

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj WinePlanet.sk – Champagne Bollinger

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií