fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozmýšľate nad romantickým výletom v čase adventu? Tu je niekoľko tipov!

Máte tip? napíšte nám mailom

Predvianočné obdobie je prirodzene spojené s trhmi, ktoré počas adventu nájdeme v každom väčšom meste. Pokiaľ by ste sa však chceli pozrieť na niečo netradičnejšie, navštívte nové miesta!

Vykročte z komfortnej zóny

Poznáte niekoho, kto by v čase, keď všade vo vzduchu cítiť vianočnú náladu, ani raz nezatúžil po poháriku punču alebo čaju s priateľmi v príjemnej nálade na adventných trhoch? Tento “rituál” absolvuje každoročne väčšina z nás a treba povedať, že ide o veľmi príjemnú aktivitu. Pokiaľ by sa vám však zunovalo vaše mesto, vyberte sa na výlet!

advent

Zdroj: pixabay.com

Salzburg

Hoci je Slovensko plné krásnych miest, občas nezaškodí ani menšia zmena. Veď, ako sa hovorí, žijeme len raz a vidieť treba, koľko sa len dá. Čo by ste teda povedali na romantiku adventných trhov v iných európskych metropolách? Rakúsky Salzburg  môže byť jednou z možností. Mesto, ktoré je čarovné samo o sebe, pôsobí v čase Vianoc ako z rozprávky! A to nie je všetko. Ak sa rozhodnete pre tento výlet, uvidíte oveľa viac! Cestovná kancelária BartoTravel  vás prevedie dedinkami St. Wolfgang a St. Gilgen a nakoniec uvidíte aj malebnú obec Hallstatt, kde navštívite unikátnu kostnicu a dozviete sa, prečo je Hallstat nazývaná ako ,,smrteľne krásna dedinka.” Na každom z týchto miest budete mať čas na to, aby ste si v pokoji prešli i tamojšie vianočné trhy. 

Čerti v Mariazell

Pokiaľ by ste mali náladu zažiť advent tak trochu inak, vydajte sa do rakúskych Álp. V mestečku Mariazell sa totiž koná veľmi špecifické podujatie, ktorým je pochod čertov. A to nie hocijakých! Títo naženú strach aj ktorémukoľvek z nás – dospelých.

Zdroj: BartoTravel 

Advent v Ľubľane

Vianočný čas je priestorom na to, aby sme spomalili a trávili viac času s priateľmi a rodinou. Žiaľ, realita je taká, že práve december býva tým najhektickejším obdobím roka, či už v práci, alebo doma. Vyhraďte si čas pre seba, vezmite so sebou manželku či kamaráta a vydajte sa do Ľubľany. Dvojdňový výlet vám v tomto “ubehanom” čase určite pomôže naladiť sa na sviatočný čas.

advent ĽubľanaZdroj: BartoTravel 

Olomouc

Nie každý z nás sa v zahraničí dokáže dohovoriť a na týchto cestovateľov mysleli v BartoTravel tiež. Zavítať môžete aj do susedných Čiech, kde si užijete nezameniteľnú náladu v “meste fontán”, v Olomouci. Podľa prestížneho turistického sprievodcu Lonely Planet vraj ide o najkrajšie mesto Českej republiky, a tak by ste si túto možnosť rozhodne nemali nechať ujsť! Pokiaľ by ste nadobudli pocit, že jeden deň oddychu nestačí, vydať sa môžete na dvojdňový výlet, počas ktorého spoznáte nielen Olomouc, ale aj Wroclaw, známy ako poľské Benátky.

Doprajte si predvianočnú kultúru

Ako by sme mohli v rámci adventu obísť Prahu. Hlavné mesto Českej republiky je medzi slovenskými turistami bezpochyby mimoriadne obľúbenou lokalitou. A vianočné trhy sú tu jedny z najkrajších v Európe. Rozhodne sa vám preto oplatí sem zavítať aj v tomto období. A aby ste neostali len pri gastronomických pôžitkoch, dopriať si môžete aj kultúru, napríklad v podobe muzikálu Muž so železnou maskou.

https://www.instagram.com/p/B2nxCfZCG2s/

Relax so všetkým, čo k tomu patrí

Žiada sa vám len tak si vyložiť nohy a nerobiť vôbec nič? Žiaden problém! Nechajte sa luxusným autobusom odviezť do jedného z najkrajších miest Poľska, do Krakowa, a nasávajte vianočnú atmosféru plnými dúškami.  Prezrite si toto dychberúce mesto s jedným z najväčších námestí v Európe a potom si užite príjemný wellness v hoteli. Budete sa cítiť ako znovuzrodený!

Krakow
Zdroj: BartoTravel 

Oddych na jeden deň

Je pochopiteľné, že nie každý z nás má ku koncu roka priestor na viacdňové výlety, preto má BartoTravel v ponuke aj zájazdy “na otočku”. Veď aj pár hodín strávených v krásnom meste môže byť veľmi inšpiratívnych. Pozrieť sa môžete do Budapešti, vydať sa na nákupy do Nowého Targu, pokochať sa medovníkovými chalúpkami v rakúskom zámku Grafenegg a mnohé iné.

 

advent

Zdroj: BartoTravel 

Maximálne pohodlie

Cestovná kancelária BartoTravel si potrpí na komfort pre svojich zákazníkov, preto využíva dopravu luxusnými autobusmi značky Mercedes alebo Setra. Vozidlá sú pristavené vždy krásne, čisté a načas. Šoféri sa postarajú o pohodlnú, bezpečnú a profesionálnu jazdu. Pevné nástupné miesta sú v Novom Meste nad Váhom, Piešťanoch a Senici, po dohode sa odchádza aj z Trnavy, Žiliny, Trenčína a Bratislavy. Zájazdy sú organizované väčšinou cez víkendy a sviatky, aby ste si nemuseli v práci vybavovať dovolenku.

advent

Zdroj: BartoTravel 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií