fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tisíce demonštrantov prišli v Prahe na protivládny protest, pred úradom vlády mali vytvoriť „ľudskú reťaz proti chudobe“ (foto)

Pri Národnom múzeu sa zišli aj odporcovia protivládneho protestu.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.4.2023 (SITA.sk) – Tisícky ľudí sa v nedeľu zhromaždili na Václavskom námestí v Prahe na protivládnom proteste. Demonštráciu s názvom Česko proti chudobe zvolala neparlamentná politická strana Právo Rešpekt Odbornosť (PRO).

Demonštranti neskôr odišli protestovať pred úrad vlády, kde by mali vytvoriť „ľudskú reťaz proti chudobe“. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Chcú koniec Fialovej vlády

Predseda strany Jindřich Rajchl povedal, že demonštranti chcú koniec vlády premiéra Petra Fialu, ktorá je podľa neho bieda a zberba. Demonštranti mali so sebou české vlajky a transparenty kritické voči vláde a médiám a s nápismi proti členstvu v NATO a vojne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protivládny protest v Prahe – 16. apríl 2023 (fotografie)

Rajchl už skôr uviedol, že ak vláda neprijme požiadavky demonštrantov, medzi ktoré patrí zoštátnenie energetickej spoločnosti ČEZ, opustenie systému obchodovania s emisnými povolenkami alebo ukončenie dodávok vojenského materiálu Ukrajine, pristúpi k blokáde vládnych budov. Svoje tvrdenia ale v posledných dňoch podľa Noviniek utlmil.

Prišli aj odporcovia protestu

Pri Národnom múzeu sa zišli aj odporcovia protivládneho protestu, ktorých bolo podľa reportéra Noviniek zhruba 300.

Prečítajte si tiež:
Leyenová navštívi Kyjev a prejaví tým podporu zo strany EÚ, bude diskutovať aj so Zelenským

Na demonštráciu dozerá niekoľko stoviek policajtov s antikonfliktným tímom. Hovorca polície Jan Daněk pre Novinky potvrdil, že zaistili jedného muža, ktorý je podozrivý z priestupku, pretože hodil do odporcov pri Národnom múzeu plechovku.

PRO zvolala protivládny protest aj v marci. Na podujatí, ktoré sa konalo 11. marca, sa zúčastnilo niekoľko desiatok tisíc ľudí. Pred budovou Národného múzea vtedy vznikli strety s políciou, keď sa niekoľko stoviek demonštrantov snažilo vtrhnúť dnu a strhnúť vyvesenú ukrajinskú vlajku. Polícia vtedy zadržala dvadsať ľudí a troch zranených policajtov museli previezť do nemocnice.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protivládny protest v Prahe – 11. marec 2023 (fotografie)

Viac k témam: Chudoba, demonštrácia proti chudobe, Praha, Protivládny protest v Prahe, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Tisíce demonštrantov prišli v Prahe na protivládny protest, pred úradom vlády mali vytvoriť „ľudskú reťaz proti chudobe“ (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií