Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

To je to isté, ako keby som takto hovoril o Podkarpatskej Rusi, hovorí Fico o výrokoch Orbána

Dodal však, že Orbána rešpektuje ako suverénneho politika.

25.7.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico nesúhlasí s vyjadrením maďarského predsedu vlády Viktora Orbána. Výrok, že Slovensko je odtrhnuté územie, odmietol.

To je to isté, ako keby som takto hovoril o Podkarpatskej Rusi. Československo bolo v roku 1918 rovnakým nástupníckym štátom po rozpade Rakúsko-Uhorska ako Maďarsko,“ zdôraznil Fico na sociálnej sieti.

Dodal, že Orbána rešpektuje ako suverénneho politika tvrdo obhajujúceho národné záujmy Maďarska. Zároveň pripomenul, že majú rovnaké názory na vojnu na Ukrajine, na význam V4 či na životnú dôležitosť práva veta v Európskej únii.

Voľby 30. septembra budú aj o tom, či si podobný slovník voči Slovensku budú môcť zahraniční politici dovoľovať,“ uzavrel predseda Smeru-SD.

Viac k témam: Maďarský premiér, Predseda strany Smer-SD, výroky
Zdroj: SITA.sk – To je to isté, ako keby som takto hovoril o Podkarpatskej Rusi, hovorí Fico o výrokoch Orbána © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií