Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

„To prasa bolo treba zastreliť,“ napísal Čech o atentáte na Fica. Smer vyčíta českej polícii, že to nerieši (video)

Tibor Gašpar v tejto súvislosti vyjadril rozčarovanie, keďže podľa neho v ČR bežne za „oveľa jemnejšie výroky“ sú podozriví zadržaní a stíhaní.

26.6.2024 (SITA.sk) – Rozhodnutie českej polície nestíhať schvaľovanie útoku na slovenského predsedu vlády Roberta Fica vníma poslanec Tibor Gašpar ako prenikanie politiky do polície.

Ako povedal na stredajšej tlačovej konferencii poslaneckého klubu strany Smer-SD, v českom Trestnom zákone je totiž rovnako ako v slovenskom skutková podstata schvaľovania trestného činu.

Rozhodnutie nemôže obstáť

Situáciu dal pritom do kontextu s tým, čo podľa vlastných slov vidí ako snahu českých politických špičiek „rozrušiť“ vzťahy SR a ČR.

„Takéto rozhodnutie nemôže obstáť a som zvedavý, ako zareaguje štátne zastupiteľstvo, ktoré toto bude pravdepodobne odobrovať,“ uviedol na margo argumentácie českej polície.

Podľa jej rozhodnutia totiž výrok na adresu Fica „to prasa bolo treba zastreliť“ je „vlastným vyjadrením užívateľa sociálnych sietí a diskusných fór na verejnej sieti internet, ktoré je možné podriadiť pod slobodu prejavu“.

Čo keby sa to stalo Fialovi?

Gašpar v tejto súvislosti vyjadril rozčarovanie, keďže podľa neho v ČR bežne za „oveľa jemnejšie výroky“ sú podozriví zadržaní a stíhaní. „Oni nás majú za bláznov,“ vyhlásil poslanec.

Podľa Gašpara by česká polícia mala zvážiť, či a akým spôsobom bude ďalej reagovať na takéto výroky. „Čo keby sa toto stalo českému premiérovi Petrovi Fialovi?“ pýta sa poslanec.

Ako ďalej povedal, v polícii by mala platiť absolútna apolitickosť. „Ak by sa niekto vyjadril v Českej republike, že hodí poslancov českého parlamentu do Vltavy, za to by čelil trestnému stíhaniu,“ dodal Gašpar.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Český premiér, Premiér Slovenskej republiky, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk – „To prasa bolo treba zastreliť,“ napísal Čech o atentáte na Fica. Smer vyčíta českej polícii, že to nerieši (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií