Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tom Hanks je ženatý 31 rokov. Aké sú jeho tipy na šťastné manželstvo?

Šťastné manželstvo, ktoré vydrží roky, možno v dnešnej dobe považovať za zázrak. Recept na takýto vzťah si teraz môžete vziať od legendárneho herca Toma Hanksa.

Partnerské či manželské páry sa v dnešnej dobe rozchádzajú pomerne skoro. O to kratšie trvania zvyknú mať vzťahy medzi hollywoodskymi hviezdami. Za výnimku môžeme považovať manželstvo herca Toma Hanksa a jeho ženy, herečky Rity Wilson. To vydržalo dlhých 31 rokov.

Z rôznych rozhovorov, ktoré v minulosti poskytol, sa dá vyskladať 6 rád, ako na šťastné manželstvo:

1. Nevstupujte do manželstva pred tridsiatkou

Tom Hanks a Rita Wilson sa stretli počas natáčania filmu Volunteers v roku 1985. V snímke stvárnili zamilovaný pár a iskra medzi nimi preskočila i mimo kamier. Prežívali spolu romancu i napriek tomu, že Hanks bol v tom čase ženatý a mal 2 deti a Rita bola zasnúbená. Po troch rokoch tajného vzťahu sa herec rozviedol a požiadal o ruku herečku.

Hanks tvrdí, že do prvého manželstva vstupoval impulzívne mladý a nepripravený. To je podľa neho chyba, a preto radí, aby sa ľudia nebrali skôr než dovŕšia tridsiatku.

Zdroj: East News

2. Hľadajte kompromis i v naozaj kritických situáciach

Tom bol kedysi katolík, zatiaľ čo jeho vyvolená Rita je ortodoxná pravoslávna veriaca. Keďže si Hanks uvedomoval silnú vieru jej i jej rodiny, rozhodol sa z lásky k nej a z úcty k jej rodine konvertovať.

Zdroj: Instagram/Tom Hanks

3. Vzájomne sa podporujte

Hollywoodsky pár si počas rokov prešiel mnohými skúškami, no vždy sa vzájomne podporovali. Keď Hanks dostal v roku 1994 Oscara, v ďakovnej reči povedal: „Som tu len vďaka mojej žene, ktorá mi každý deň môjho života ukazuje, čo je to láska.“ 

Herečke v roku 2015 diagnostikovali rakovinu prsníka. Nevedela, ako to má oznámiť svojmu manželovi a bála sa jeho reakcie. Obavy však boli zbytočné, Hanks sa kvôli tomu s Ritou ešte viac zblížil. Svoju ženu podporoval a staral sa o ňu. Po čase povedal, že sa skláňa pred jej odvahou a silou. Herečke sa časom podarilo nad zákernou chorobou zvíťaziť.

Zdroj: East News

4. Maličkosti sú dôležité

Slávni manželia spolu radi cestujú a Rita svojho manžela dokonca sprevádza aj na nakrúcania v rôznych kútoch sveta. Maličkosti obaja považujú za niečo veľké.

„Svoju ženu vnímam viac než len manželku. Máme medzi sebou väzbu, ktorú ani nemožno opísať slovami. Neviem si svoj život predstaviť bez nej. Často jej nechávam odkazy buď pri telefóne, alebo v kuchyni, a želám jej prostredníctvom nich pekný deň a podobné veci. Tieto odkazy jej píšem na starožitnom písacom stroji. Okrem toho jej posielam množstvo fotiek. Keď nie je so mnou, fotím jej všetko – čo jem, s kým som, na čom pracujem, … proste všetko a myslím, že sa jej to páči,“ tvrdí herec.

Zdroj: East News

5. Milujte svoju polovičku takú, aká je

Tom a Rita si veľmi cenia všetko, čo spolu prežili. To robí ich lásku silnejšou. Herec sa o citoch svojej manželky vyjadril takto: „Táto žena ma milovala, keď som bol chudý i keď som bol tučný. Milovala ma, keď som mal vlasy, aj keď som bol plešatý. Táto žena ma miluje takého, aký som, to viem. A to je dôvod, prečo som šťastným človekom.“

Zdroj: East News

6. Najpodstatnejšie je nájsť toho správneho človeka

Na otázku novinárov, aký je Hanksov recept na šťastné manželstvo, sa herec vždy usmeje a povie: „Tajomstvo môjho šťastného manželstva je, že som sa oženil so správnou ženou. S krásnou a úžasnou Ritou Wilson. Som najšťastnejší chlap na svete.“

Zdroj: Instagram/Rita Wilson

 

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií