fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOP 10 aktivít na letné prázdniny. Vychutnaj si leto, ako sa patrí!

Máte tip? napíšte nám mailom

Máme tu dlho očakávané leto. 

Na letné prázdniny sme si pre vás pripravili TOP 10 aktivít, ktoré môžete cez prázdniny prežiť. Ak si prečítate celý tento článok, rozhodne si jednu z týchto aktivít vyberiete a vďaka ním sa nebudete prázdninové dni nudiť.

10. Bicyklovanie

Po tom, čo sa na Slovensku rozbehla “Saganománia” sa bicyklovanie stalo veľmi populárnym športom, nie len v rámci rekreácie. A okrem zahraničia aj u nás môžete nájsť veľké množstvo možností pre tento šport. Či už sú to ťažšie horské terény, cyklistické chodníčky, alebo freestylové bikeparky. Ponuka je skutočne široká.

bicycle-riding-1082281_960_720

9. Plávanie

Keď sa chcete uvoľniť, plávanie je jedna z najlepších volieb. Nie len preto, že má relaxačné účinky, ale je dobré aj pre vaše zdravie (podporuje činnosť pľúc, rozširuje ich, zvyšuje kondíciu,…) či psychiku (pri plávaní sa uvoľňujú endorfíny šťastia a vyvoláva to vo vás pocity voľnosti a slobody). Taktiež je to príjemný spôsob, ako sa ochladiť.

maxresdefault

8. Štvorkolky a motorky

Vo vašom okolí sa určite vyskytuje možnosť vypožičať si štvorkolky alebo motorky. Tento zážitok si môžete spojiť aj s návštevou kultúrnych, historických či prírodných krás vašej obce.

children-808330_960_720

7. Adrenalínové športy

Posledné roky sa dostalo veľkej obľube aj tomuto typu zábavy. Paragliding, skok z lietadla na padáku, bungee-jumping a mnoho ďalších sa stali populárnymi nie len pre mladých. Vyskúšajte si toto leto aspoň jeden a zaručujeme zážitok na celý život, ale hlavne si dávajte na seba pozor!

Prečítajte si tiež:
Takto chcú zatraktívniť vyučovanie: včelnica v záhrade dolnokubínskej základnej školy pomôže pri výučbe detí

Padak-pristani

Viac sa dočítaš na ďalšej strane

6. Tajomstvo štvrtkov

Určite to poznáte – kopa plánov na leto, ale keď už máte konečne na ne čas, tak sa Vám nechce. Princípom tejto aktivity je napísať si na papieriky čo najviac nápadov na leto a vždy v stredu večer jeden alebo dva z nich vytiahnete. Môžete objavovať aj nové miesta, skúšať nové veci a zažiť veľa zábavy.

1656272_252221794957005_1088947955_n

5. Nahrávanie zážitkov

Tri, dva, jedna – akcia! Zážitkov budete mať určite za celé leto veľa. Preto nezabudnite pri sebe nosiť kameru alebo mobil s fotoaparátom a zaznamenávať si čo najviac aktivít. Na konci leta všetky záznamy poskladajte, zostrihajte a môžete usporiadať posedenie pre priateľov s premietaním Vašeho “filmu”.

video-camera

4. Grilovanie

Neodmysliteľná časť leta. Vôňa rozpáleného grilu, vychladená limonáda alebo pivo, príjemná hudba z rádia a vaši blízky. Možno si hovoríte – veď ja nemám doma ani gril, ani ohnisko, nič z toho nebude. To nie je pravda! Je to motivácia na uskutočnenie výletu k najbližšiemu ohnisku vo voľnej prírode.

steaks-271818_960_720

Viac sa dočítaš na ďalšej strane

3. Športovanie a hry s kamarátmi

Zábava ako zo správneho amerického filmu sa môže stať realitou. Zorganizujte stretnutie niekde na chate, pri jazere alebo vodnej nádrži, pozvite ich k sebe domov. Okrem športov ako je badminton, volleyball, football, si môžete zahrať aj spoločenské hry, karty, prípadne sa vrátiť do detských čias a zahrať si obyčajnú naháňačku.

Prečítajte si tiež:
Neuveriteľný súboj techniky a prírody: Pozrite si preteky medzi gepardom a špičkovou formulou

rugby-1054277_960_720

2. Workout a fitness

Spojiť príjemné s užitočným? Žiadny problém! Stačí si zacvičiť. Navštívte posilňovňu, či cvičte v pohodlí domova (na internete nájdete veľké množstvo cvikov a videí, ktoré vám ukážu, ako na to). A na konci leta sa budete chváliť skvelou postavou a vypracovaným svalstvom.

Street_Workout_Microarquitectura_Spartans_Tarraco_Calafell_2

1. Stanovanie

Skúste si to predstaviť aké by to bolo. Je hlboká noc, spln, a vy s priateľmi si opekáte a rozprávate si príbehy. Každý si však stanovanie predstavujeme na inom mieste, niekto na kúpalisku, niektorí v lese a je tu ešte kopa iných miest. Do svojho letného plánu si určite zaraďte aj túto možnosť, určite zažijete veľa srandy, možno aj letné lásky.

camping-603488_960_720

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií