Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOP 10 najkratšie trvajúcich vojen v histórii

 

Pokračovanie pod reklamou
  •  GRÉCKO-TURECKÁ VOJNA (30 dní)

    Grécko-turecká vojna, čiže tridsať dňová vojna, ako je často nazývaná, bola vojnou medzi Gréckom a Osmanskou ríšou. Hlavnou príčinou bol grécky záujem o situácii na Kréte, kde bola grécka populácia stále pod kontrolou Osmanskej ríše. 21. januára 1897 sa vylodila grécka armáda na Kréte, aby tento ostrov zjednotila so zvyškom Grécka. Gréci boli nakoniec vojensky porazení armádou Osmanskej ríše.

Bulgarian_soldiers_with_dead_Turkish_civilians_(Edirne)

Rok: 1897
Medzi: Grécko vs. Osmanská ríša
Miesto: Grécko (pevnina)

Pokračovanie pod reklamou
  • ČÍNSKO-VIETNAMSKÁ VOJNA (27 dní)

    Čínsko-vietnamská vojna bola vojenským stretnutím Čínskej ľudovej republiky a Vietnamu v roku 1979. Číňania 17. februára napadli severný Vietnam a obsadili niekoľko tamojších miest. Po 29 dňoch obe strany vyhlásili dosiahnutie víťazstva a čínske vojská sa z Vietnamu stiahli.

173d_Airborne_Brigade-_Vietnam_War-Hill_823

Rok: 1979
Medzi: Čína vs. Vietnam
Miesto: hranice medzi Vietnamom a ČĽR

  • GRUZÍNSKO-ARMÉNSKÁ VOJNA (24 dní)

    Gruzínsko-arménska vojna bola hraničná vojna v roku 1918 medzi Gruzínskom a Arménskom. Vojská sa prvýkrát stretli 7. decembra a boje pokračovali do 31. decembra, kedy bolo podpísané Britské prímerie, ktoré spájalo spornú časť oblasti Borchalo pod Gruzínsko-arménsku správu.

image009

Rok: 1918
Medzi: Gruzínsko vs. Arménsko
Miesto: hranica –  Gruzínsko, Arménsko

Prečítajte si tiež:
Fotografie s veľavravným odkazom! Takto chytajú pokémonov deti vo vojnovej Sýrii

VIAC nájdeš na druhej strane

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií