fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedci zostavili TOP 10 rebríček najinteligentnejších plemien psov. Ktoré to sú?

Pes je nielen najlepším priateľom človeka, ale patrí aj k jedným z najinteligentnejších zvierat vôbec. Ktoré plemená však svojou inteligenciou vynikajú?

Psy sú bez pochýb veľmi inteligentné tvory, no rovnako ako ľudia, nie všetky sú rovnako múdre. Touto problematikou sa zaoberal aj psychológ a expert na inteligenciu Stanley Coren. Dokonca napísal aj knihu s názvom The Inteligence of Dogs, v ktorej píše o tých najinteligentnejších psích plemenách. Pričom sa zameral na pracovnú inteligenciu, čo znamená, že skúmal to, ako psy dokážu reagovať na jednotlivé príkazy od človeka. Zaoberal sa rýchlosťou, za akú je pes schopný sa naučiť novým príkazom a tiež to, ako spoľahlivo ich plní.

Coren je presvedčený, že pracovná inteligencia je len jednou z mnohých stránok inteligencie psov a je najviac orientovaná na človeka.

TOP 10 rebríček najinteligentnejších psích plemien nájdeš na ďalšej strane.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií