fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Top 10 zaujímavostí o našom premiérovi. Kto je Igor Matovič?

Mgr. Igor Matovič sa narodil 11. mája 1973 v Trnave. Súčasný predseda vlády Slovenskej republiky je bývalý podnikateľ.

Máte tip? napíšte nám mailom

Od roku 2010 je poslancom parlamentu, najskôr na kandidátnej listine SaS, neskôr ako predseda ním založeného hnutia OĽaNO.

Vyštudoval finančný manažment na Univerzite Komenského

V rokoch 1993 – 1998 absolvoval Fakultu managementu na Univerzite Komenského v Bratislave, odbor Finančný manažment. Od roku 1997 pôsobil ako živnostník.

Má dve deti

Premiér Igor Matovič je ženatý s Pavlínou Matovičovou (rodenou Repaskou), spolu majú dve deti. Rebeku Matovičovú a Kláru Matovičovú.

Založil vydavateľstvo regionPRESS

V roku 2002 založil vydavateľstvo regionPRESS, ktoré v súčasnosti vydáva 36 regionálnych týždenníkov na celom Slovensku. Pred vstupom do politiky zrušil bezpodielové vlastníctvo a všetok majetok prepísal na manželku Pavlínu. V roku 2007 dal prepísať firmu na svoju manželku Pavlínu.

Jeho majetok

Dom Igora Matoviča nie je vôbec honosný. Aj podľa slov Matoviča je ,,taký obyčajný“, má dve podlažia, garáž a záhradu s rozlohou okolo 480 štvorcových metrov a bazén. Matovič spolu s manželkou kúpil v centre v roku 2014 bývalú ubytovňu na Kollárovej ulici. Taktiež vlastnia historickú budovu v centre mesta.

Je veľmi citlivý

Premiér Igor Matovič sa prezentuje ako emocionálny človek. Pri oznamovaní 100 prípadov koronavírusu mu na tlačovej konferencií bolo do plaču. Príkladov prejavenia podobných emócií a plaču je pritom z premiérovej minulosti viacero. Na vystúpení pred novinármi v roku 2017, keď obvinil kanceláriu predsedu Národnej rady Andreja Danka z porušovania listového tajomstva, pri vymenúvaní dôvodov, pre ktoré im občania píšu, zrazu vyhlásil „ja to nedokážem povedať, doprdele“ a so slzami v očiach na chvíľu odišiel od rečníckeho pultu.

V roku 2011 ho zase dojala vlastná volebná kandidátka, na ktorej sa objavili známe tváre ako Alojz Hlina, Eugen Korda či Erika Jurinová. „Keď predstavoval rómskeho kandidáta Polláka, bol tak dojatý, že sa mu to podarilo až na tretíkrát,“ písalo sa vtedy.

Prečítajte si tiež:
NOVINKA: Tvorcovia zverejnili trailer k drsnému filmu SVIŇA

Ponúkli mu 20 miliónov za pád vlády Ivety Radičovej

Krátko po nástupe do parlamentu Igor Matovič vyhlásil, že mu 23. júna 2010 ponúkli 20 miliónov eur za to, že spolu s tromi poslancami z Obyčajných ľudí pomôže odstaviť novú vládu Ivety Radičovej. „Kamarát ma pozval na kávu a ponúkol mi 20 miliónov eur,“ povedal pre denník SME. Redakcii sa ozval sám. Ponuku mu mal dať človek, s ktorým sa dobre pozná. Štvrtinu mal dostať hneď, zvyšok po vyhlásení predčasných volieb. Predseda SaS Richard Sulík to komentoval slovami. „Viem o tom a považujem to za isté, keď to tvrdí.“

Zverejnil, že Robert Fico má schránkovú firmu na Belize

Igor Matovič zverejnil v auguste 2015 na sociálnej sieti status, že predseda vlády Robert Fico s manželkou Svetlanou Ficovou majú od roku 2008 na Belize schránkovú firmu s dvoma účtami v Belize Bank Internacional. ,,Stav účtov k 21. júlu 2015 je 674 546 004,42 dolára,” napísal Matovič.

Následne priznal, že zdrojom bol anonym, ktorý dostal. Začiatkom septembra odovzdal orgánom činným v trestnom konaní dokumenty, ktoré majú poukazovať na manipuláciu verejného obstarávania. Vykazujú podľa neho znaky hodnovernosti.

Z machinácie mal byť profit osem miliónov eur a Matovič sa domnieval, že peniaze tiekli aj na belizejské účty premiéra a jeho manželky. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry ukončil preverovanie informácií poskytnutých Igorom Matovičom vo veci existencie účtov predsedu vlády Roberta Fica a jeho manželky Svetlany v banke na Belize.

Finančná a spravodajská jednotka v Belize (Financial Intelligence Unit) poskytla slovenským orgánom činným v trestnom konaní informáciu, že Robert Fico ani jeho manželka nemajú, a ani v minulosti nemali žiadne osobné alebo podnikateľské účty alebo iné finančné produkty vedené vo finančných inštitúciách na Belize. Zo zadovážených dokumentov a výpovedí vyšetrovateľ vylúčil uvádzané skutočnosti o účtoch a nezistil žiadnu súvislosť s predloženým písomným materiálom.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Rozkošné bábätko s vtipným oteckom valcujú internet! NIČ VTIPNEJŠIE SI NEVIDEL!

V parlamente vysypal “12 miliónov”

Poslanci Národnej rady SR za OĽaNO-NOVA v roku 2016 vysypali k rečníckemu pultu v rokovacej sále parlamentu symbolických 12 miliónov eur.

Ich krok bol narážkou na to, že podnikateľ Ladislav Bašternák, pre ktorého daňovú kauzu čelil vtedajší ministra vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) opozičnému pokusu o odvolanie, pretože zaplatil za sedem bytov v komplexe Five Star Residence 12 miliónov eur v hotovosti.

Nechal vytlačiť noviny „Kali špeciál“

Noviny „Kali špeciál“. Strana SaS a OĽaNO si nechali vytlačiť špeciálne noviny pod názvom „Kali špeciál“. V týchto novinách bol podľa opozície opísaný celý príbeh Ladislava Bašternáka a samotná „kauza Bašternák”.

Slovenská pošta odmietla túto tlačovinu distribuovať do schránok; odvolala sa na stanovisko Ministerstva kultúry SR, podľa ktorého tlačovina nespĺňa zákonom stanovené požiadavky pre periodickú tlač. Podľa právnikov môže obsah letáku „Kali špeciál“ zasahovať do práva na ochranu osobnosti konkrétnej fyzickej osoby či osôb. Tri naložené kamióny s 1,5 miliónmi výtlačkov“ nakoniec distribuovala súkromná spoločnosť.

Odstúpil z volieb do Európskeho parlamentu

V roku 2019 odstúpil z volieb do Európskeho parlamentu. Argumentuoval tým, že existuje predpoklad, že na Slovensku môžu vyhrať voľby fašisti a extrémisti. Obával sa, že by mohli Európu po voľbách zaplaviť titulky, že voľby na Slovensku vyhrali fašisti.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj pravda sme wikipedia

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií