fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 najčudnejších chorôb na svete: Počuli ste o už syndróme Pica?

Máte tip? napíšte nám mailom

Toto sú najčudnejšie choroby na svete, ktoré vám dokážu, že nádcha nie je to najhoršie, čím môžete trpieť. Existujú totiž aj ľudskí vlkolaci.

1. Syndróm vlkolaka

Táto choroba sa tiež nazýva aj hypertrichóza alebo Ambrasov syndróm. Človek s touto chorobou naozaj vyzerá ako vlkolak. Zarastá na celom tele, dokonca aj na tvári. Jednotlivé chlpy dosahujú dĺžku aj 10 centimetrov. Na svete existuje s týmto syndrómom približne 40 ľudí. Tento syndróm jednoznačne patrí medzi najčudnejšie choroby na svete.

2. Upíri

Jedinci s chorobou porfýria sú mimoriadne citliví na slnečné svetlo. Ide o metabolickú poruchu krvi, pri ktorej sa na koži objavujú nepríjemné, tekutinou naplnené obrovské pľuzgiere. Na svedomí ich má práve slnko a hoja sa veľmi dlho. Výsledkom hojenia sú tiež jazvy. Enzýmy, ktoré sa hromadia v telesných tekutinách, tiež spôsobujú svojou toxicitou veľkú bolesť a neuropsychické problémy.

najčudnejšie choroby na svete
Zdroj: unsplash.com

3. Progéria

Ide o predčasné starnutie dieťaťa. Toto ochorenie sa nedá liečiť a prejavuje sa už u osemmesačných detí tým, že prestanú rásť a priberať. Na svedomí má túto chorobu chybný gén LMNA, ktorý spôsobuje, že dieťa starne päť až desaťkrát rýchlejšie ako zdravé dieťa. Po čase sa u nich objavia aj klasické starecké choroby, ako napríklad osteoporóza.

Prečítajte si tiež:
Postavičky z Disney dostali hororovú podobu! Ktorá, vás najviac vystrašila?

4. Pica syndróm

Táto mentálna porucha spôsobuje, že ľudia jedia nejedlé veci. Preto si pochutnávajú napríklad na hline, papieri, špongiách na umývanie riadu, čistiacich prostriedkoch, kriede, vlasoch alebo na plastových vrecúškach. Spúšťačom môžu byť rôzne rodinné problémy alebo zanedbávanie rodičovskej starostlivosti.

najčudnejšie choroby na svete
Zdroj: pixabay.com

5. Syndróm cudzej ruky

Pri tomto neurologickom ochorení dochádza k tomu, že jedna z rúk koná úplne inak, než tá druhá. Za poruchu môže poškodenie mozgu a trpia ňou stovky ľudí po celom svete. Poľahky sa tak môže stať, že zatiaľ čo si chorý jednou rukou nohavice oblieka, druhá mu ich vyzlieka. Známe sú aj prípady, kedy je ruka agresívna. Človeka tak štípe, bije či dokonca škrtí.

Viete, aké ochorenie si môže priniesť vaše dieťa z pieskoviska? Prečítajte si, čo im reálne hrozí.

Zdroj: youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií