fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Top 5 najkrajších miest, ktoré by ste určite mali navštíviť. #4

Máte tip? napíšte nám mailom

Pomaly sa nám končia prázdniny a my prichádzame s predposledným pokračovaním článku o najkrajších miestach, ktoré by ste mali navštíviť.

#1 Pyramídy v GIZE: El Giza, Egypt

giza-pyramids-egypt-cr-getty

Tri veľké mohutné pyramídy, o ktorých sa doteraz polemizuje, že ich postavili mutanti, nadľudia teda bohovia alebo kreatúry z iných planét. Romantika, pamiatky a to všetko aj napriek situácii, aká teraz pretrváva v Egypte, môžte nájsť práve tu. Kto vie, možno zistíte, kto tie pyramídy postavil.

#2 Delta Okavango, Botswana

okavango-delta-botswana-cr-getty

Ak nehľadáte oddych ale dobrodružstvo, tak ste na správnom mieste! V tejto krásnej prírode ale pozor na nebezpečenstvo! Jedovaté hady sú samozrejmosťou, ale to, že na takomto priestore dokážu spolu žiť gepard, nosorožec, zebra a byvol, stava do pozoru!

#3 Rio de Janeiro, Brazília

christ-the-redeemer-brazil-cr-gallery-stock

Myslím, že túto krajinu netreba nejako špeciálne predstavovať. Môžme ale dodať, že Rio je jedinečné nielen sochou, karneválmi a mestom celkovo, ale 50 km bielych piesočných pláži z  neho robí metropolu cestovného ruchu! Pozor! Pokiaľ ale chcete ísť do Ria, pripravte si balík peňazí. Služby v meste vychádzajú pomaly toľko, ako zájazd samotný.

Prečítajte si tiež:
Prezident udelil milosť mamičke, u ktorej našli drogy. Aby jej dcérka nešla do domova.

#4 Arashiyama: Kyoto, Japonsko

arashiyama-bamboo-forest-kyoto-cr-getty

Krása prírody, umenia, kultúry. To všetko priťahuje ľudí do týchto krajín, no kto nebol v Arashiyame, tak potom nebol v skutočnom raji! Každá minca ma 2 strany, tak isto aj Arashiyama. Na jednej strane špinavé sídlisko, na druhej jeden z najkrajších lesov Ázie. Bohužiaľ, nedopátrali sme sa k výslednej cene zájazdu a ostali sme visieť síce v Japonsku no nie v Arashiyame a vyšlo nás to na 680 €. Tak pripravte si peniažky, odlietame!!!

#5 Grand Prismatic Spring: Yellowstone National Park, Wyoming

grand-prismatic-spring-yellowstone-cr-getty

Yogi vedel, kde si ma vybrať domov!  Vôbec sa mu ale nečudujeme! Ako napovedá názov najväčší  termálny prameň v USA žiari v Yellowstonskom parku krásnymi dúhovými farbami.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií