fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Plánujete dovolenku v Chorvátsku? Toto je TOP 5 pláží, ktoré sa oplatí navštíviť

Máte tip? napíšte nám mailom

Jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií je už dlhé roky Chorvátsko. Pozreli sme sa na najlepšie pláže, ktoré tam nájdete. V predchádzajúcom článku sme, naopak, vybrali tie najbližšie zo Slovenska.

Stiniva, ostrov Vis

Stiniva je jednou z najhorúcejších pláží v krajine. Leží na južnej strane ostrova Vis. Tento ostrov je známy legendou, ktorá vraví, že sa tu ukrývali vojaci, ktorí bojovali proti nacistom v druhej svetovej vojne. Nachádza sa necelé tri hodiny jazdy trajektom zo Splitu.

Stiniva bola vyhlásená za najlepšiu pláž v Európe organizáciou European Best Destinations. Pláž z jemného štrku je vhodná pre milovníkov romantiky, ako aj pre rodiny s deťmi. Prístup na pláž je možný buď od mora s loďkou alebo peši z pevniny. Treba však dbať na pevnejšiu obuv.

Zdroj: edition.cnn.com

Oprna, ostrov Krk

Ďalší chorvátsky ostrov ponúka hneď niekoľko zaujímavých pláží. Tou najzaujímavejšou je ale bezpochyby pláž Oprna. Pokojná, čistá voda a dlhé plytké pobrežie sú rajom pre potápačov.

Vďaka svojej vzdialenej polohe je pláž aj počas leta pomerne pokojná. Rovnako ako u predchádzajúcej pláži, aj tu sa budete musieť pred kúpaním podrobiť menšej turistike. Preto odporúčame pevnú obuv. Komu by sa nechcelo peši, môže zvoliť cestu loďkou.

Prečítajte si tiež:
Zdarma peniaze na Steam!
Zdroj: edition.cnn.com

Nugal, Makarská

Nugal je skrytá pláž, navštevovaná prevažne nudistami, ležiaca približne 2 km od mestského prístavu medzi Makarskou a Tučepmi. Vyniká jedinečnou prírodnou krásou. Nachádza sa pod skalnými útesmi a za dažďa ju zdobí prekrásny vodopád.

Ide o jednu z najviac oceňovaných chorvátskych pláží vo výberoch rôznych svetových médií. Dá sa k nej prísť peši po lesnej cestičke, alebo loďkou. Zdobí ju mimoriadna malebnosť, čo je jeden z dôvodov jej obľúbenosti u turistov, obzvlášť v dnešnej dobe vizuálnych médií, ktoré dodatočne nahrávajú jej návštevnosti.

Je obdarovaná aj borovicovým lesom, takže sa právom pýši chýrom drahokamu medzi plážami nielen Makarskej riviéry, ale aj celej Dalmácie.

Zdroj: edition.cnn.com

Zlatni Rat, ostrov Brač

Jedna z najznámejších pláží Chorvátska sa rozprestiera na ostrove Brač . Jej tvar pripomína roh. Po slovensky sa jej tak hovorí Zlatý roh či Zlatý mys. Aj keď na prvý pohľad sa zdá, že ide o piesočnú pláž, Zlatni rat je plážou okruhliakovou. Jej povrch zdobia drobné okrúhle kamienky.

Prekvapiť vás môže aj pomerne ostrý zráz do mora. Aj keď zvyčajne je táto pláž preplnená turistami, ak máte cestu na ostrov Brač, určite sa ju oplatí navštíviť.

Prečítajte si tiež:
Žiaci na tejto škole sú skutočne empatickí. Pozrite sa, ako medzi seba prijali chlapca s postihnutím
Zdroj: edition.cnn.com

Mali Bok, ostrov Cres

Ostrov Cres je známy svojimi skrytými zátokami a plážami. V malej osade Orlec, neďaleko mesta Cres, sa nachádza prekrásna zátoka Mali Bok, v ktorej sa ukrýva kamienková pláž s úchvatným krištáľovo čistým morom, obklopená vysokými útesmi.

Prístup na pláž je možný po strmom chodníku, ale návšteva pláže je viac než dostatočnou odmenou za vynaloženú námahu. Pláž je pomerne kľudná, no v poobedných hodinách tu obľubujú odpočívať aj miestni, a tak ideálne je vyraziť hneď ráno.

Zdroj: edition.cnn.com
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií