fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hľadáte TOP reštaurácie v Trnave? Vychutnajte si taliansku, japonskú aj americkú kuchyňu

Máte tip? napíšte nám mailom

Mesto Trnava má reštaurácií hneď niekoľko. Pozreli sme sa, v ktorých z nich si môžete vychutnať špecifickú kuchyňu konkrétnej krajiny.

Dobré jedlo je základ. Nadšenci chutných porcií zvyčajne vyhľadávajú nové netradičné miesta, kde sa môžu do sýtosti najesť. Zvyčajne ide o reštaurácie, kde nájdeme niekoľko druhov jedál. Napríklad mix domácej i zahraničnej kuchyne. V Trnave nájdete aj reštaurácie, ktoré výhradne poskytujú jedlá inšpirované jednou vybranou krajinou.

https://www.instagram.com/p/BRu8yvTBARz/?igshid=1cw3ngbkjfmpo&fbclid=IwAR3rIdeVOVF5j1-OYVsGwtptjPl8fCgRjX9KOm_-p49FSjbj8TW31ojkKSU

Taliansko v Trnave

Mnoho priaznivých recenzií získala miestna talianska reštaurácia (pizzeria) s názvom BuonGiorno. Okrem pracovných dní má reštaurácia dvere otvorené aj počas víkendu. Konkrétne v nedeľu sú otváracie hodiny prispôsobené od 11:00 do 22:00.

BuonGiorno na svojom webe informuje, že poctivosť potravín je daná ich čerstvosťou. „Všetko mäso a ryby používame v zásade chladené, ktoré následne vákuujeme, čím dosahujeme najvyššiu kvalitu a čerstvosť mäsa a iných potravín.”  Zo širokej ponuky jedál si môžete vychutnať napríklad typické talianske polievky či cestoviny a pizzu.

Keďže som túto reštauráciu osobne navštívila, môžem tiež odporučiť konkrétne hlavné jedlá. Ako sú grilovaná bravčová panenka alebo údené kačacie prsia. Po ďalšej návšteve som si tiež obľúbila morčacie prsia podávané so zemiakovo-tekvicovými haluškami.

Z predjedla som vyskúšala chutný losový tatarák s opečenou bagetkou. Čo by to ale bola za taliansku reštauráciu, keby nemala v ponuke pizzu? BuonGiorno v súčasnosti ponúka viac ako 30 druhov pizze, z ktorej si určite minimálne jednu vyberiete. Pizzeria má k dispozícii rozvoz v rámci Trnavy úplne zadarmo. Navyše k žiadnej objednávke si obaly neúčtujú. Ak máte chuť vyskúšať taliansku reštauráciu, z osobnej skúsenosti odporúčam práve BuonGiorno.

Prečítajte si tiež:
O tomto tvorovi nemá väčšina ľudí ani potuchy. Avšak, natrafiť naň by ste určite nechceli

https://www.instagram.com/p/BwEqqj9A6uO/?igshid=1ln5e1hx33er5&fbclid=IwAR1IHji4J-kPkpYJHaF013Le-ZB4GCpXMmo7Tnm84In1CAOrSIvyQVZ6Dm4

Jedlo à la Japonsko

Wasabi Sushi Bar je určený pre milovníkov netradičných chutí, ktorí by radi vyskúšali niečo nové. Táto reštaurácia na svojom webe uvádza, že disponuje japonskou tradíciou, ktorá je inšpirovaná a zároveň prepojená s trendmi ázijskej kuchyne. Zaujímavosťou je, že jedlá z tohto baru vytvoril majiteľ, ktorý sa nachádzal priamo v prostredí japonskej aj thajskej kuchyne. Práve vďaka šéfkuchárom z miestnej kuchyne si môžu zákazníci vychutnať pestré netradičné jedlá. V ponuke sa okrem sushi nachádzajú predjedlá aj polievky. Ak máte chuť na nezvyčajné šaláty, nepremeškajte príležitosť ochutnať chobotnicový šalát či šalát zo sklenených rezancov.

Samozrejme, ako každá správna reštaurácia ani táto nezabúda na hlavné jedlá a dezerty. Z hlavných jedál si môžete dopriať lososový tatarák, grilovaného lososa, wasabi steak z tuniaka a mnohé ďalšie. Spomedzi sushi sú dostupné Beef roll – pripravené z plátkov z hovädzej sviečkovice a dochutené avokádom. Okrem tejto sushi rolky sa tu nachádza Eel roll, Mango roll, Sweet roll a iné. Na webe, pre zachovanie reálnej japonskej kultúry, nájdete aj e-shop s japonskou keramikou.

Prečítajte si tiež:
Trojročným thajským dvojčatám rodičia vystrojili spoločnú svadbu! Čo ich k tomu viedlo?!

https://www.instagram.com/p/7IrcU5GH4l/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Amerika alebo reštaurácia v Trnave

V Trnave je známa prevádzka s názvom Hollywood burger. K nej sa v súčasnosti pripojil aj Burger Club, ktorý je otvorený celý týždeň okrem nedele. Na svojom webe s radosťou prezentuje svoju pozitívnu recenziu od zákazníčky Dominiky. „V Bratislave mám top burger, na ktorý nedám dopustiť, ale tento ho – žiaľ – prekonal. Kvôli Vám som odteraz nútená cestovať za burgrom z BA do TT. Dala som si Classic, aby som otestovala základné chute a už sa neviem dočkať zvyšku ponuky. Fantastická žemľa, výborne upravené mäso a recenzie týkajúce sa obsluhy sú absolútne pravdivé.“

Celé znenie recenzie si môže prečítať priamo tu. Z lákavej ponuky burgrov si môžete vybrať napríklad Blue mushroom, Veggie, Chicken sweet chilli a ďalšie. K dispozícii sú batatové hranolky vyrobené zo sladkých zemiakov aj Chicken Salad dochutený domácou majonézou. Ak máte slinu na dvojitú porciu, vyskúšajte Double burger, ktorý má veľkosť až 400 g.

https://www.instagram.com/p/BkVgbIoAuTS/?igshid=1hbdoisutpxqd&fbclid=IwAR1l7KD8NfcNzadeg77muNBir7rzU63me1Qxaqd6jYJuVk69ODP7RoiTDLI

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií