Slovensko je krajina malá, no malebná. Tieto unikátne miesta by si mal navštíviť aspoň raz

Slovensko je krajina malá, no malebná. Tieto unikátne miesta by si mal navštíviť aspoň raz

Slovensko je nádherná krajina so zaujímavým reliéfom, ale aj bohatým životom v nočných kluboch či historickými centrami známych miest. Ak si ešte nebol na poriadnej dovolenke na Slovensku, mal by si si ju čo najskôr naplánovať. Pretože aj v našej malej krajine je toho dosť, čo by si aspoň raz v živote mala vidieť. A tu je výber toho najlepšieho.


Výhľad zo Spišského hradu

Žiadna dovolenka na Slovensku by nebola kompletná, ak by si vynechal výstup na najrozľahlejší hrad v strednej Európe. Postavenie hradu sa datuje v období 12.storočia. Na hrade sa však pracovalo aj počas ďalších storočí a preto sa v ňom prelína mnoho rôznych architektonických štýlov. Za pozornosť stojí aj vonkajšie okolie hradu, ktoré vidno už z ďaleka, keďže hrad je rozľahlý a stojí na 600 metrov vysokom kopci v Spišskej Kapitule.

Túra okolo vodopádov v Slovenskom raji

A názov Slovenský raj nedostal len tak – pre nič za nič. Sto kilometrov dlhý chodník pomedzi nádherné kaňony, lúky a vodopády. Aj napriek tomu, že chodník je oficiálne označený, kvôli úzkym roklinám je lepšie ísť v skupinkách a byť veľmi opatrný. Odmenou sú však nádherné scenérie, ktoré neuvidíš hocikde.

Pohár vína vo vinohradoch v Modre

Mesto ukryté v kopcoch Malých Karpát, ktoré má za sebou dlhú vinársku tradíciu. Každoročne sa tu dokonca organizuje niečo ako dni otvorených dverí, kedy mnohí vinári robia pre návštevníkov ochutnávky zdarma.

Slony a medvede v blízkosti stredovekého zámku

ZOO v Bojniciach bola oficiálne postavená v roku 1955 a v súčasnosti ponúka viac ako 300 druhov zvierat. Nachádza sa hneď vedľa vchodu do stredovekého Bojnického zámku – jedného z najkrajších a najznámejších zámkov v krajine. Bojnice okrem iného ponúkajú možnosť využiť termálne kúpele.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Sima v novej skladbe Fúkam dym spomína na školské časy

Ľadové stalagmity v Dobšinskej ľadovej jaskyni

Ak chceš navštíviť jednu z najznámejších jaskýň na Slovensku, poriadne teplo sa obleč, pretože teplota sa tu pohybuje v priemere okolo -3 stupňov. Ale tá zima za tú nádheru naozaj stojí.

Kúpanie v horúcom kúpeli v jaskynných kúpeľoch v Sklených Tepliciach

Aj keď všetky procedúry spolu trvajú asi hodinu v jaskynnom kúpeli budeš asi len 20 minút – teplota tu totiž dosahuje až 42 stupňov celzia. Po kúpeli sa preto pôjdeš zrelaxovať a oddýchnuť si na masáže a iné relaxačné procedúry.

Architektonické poklady v Banskej Štiavnici

Ak chceš naozaj hodnotné a zaujímavé fotky zo Slovenska, nemal by si vynechať Banskú Štiavnicu. JE to totiž mesto, kde sa prelína neskorá gotika a renesancia a je celé posiate výnimočnou architektúrou.

Lokálne pivovary

Najznámejšie pivovary na Slovensku sú Zlatý Bažant a Šariš – tie nájdeš v každom podniku. Okrem toho je na Slovensku aj  mnoho iných malých lokálnych pivovarov, kde si môžeš dať skvelé remeselné pivo.

Lyžovanie

Alpské lyžovanie je na Slovensku čoraz populárnejšie a jeho najväčšou výhodou je, že za lístok nemusíš platiť, stačí ti dobrá lyžiarska výstroj. A spálené kalórie môžeš doplniť tradičnou slovenskou kuchyňou.

Zabehni si maratón v Košiciach

Ďalšia fyzická aktivita, ktorá má na Slovensku veľmi dlhú tradíciu. Najstarší maratón v Európe, ktorý sa beží už od roku 1924. Súčasťou sú vždy ak mnohé kultúrne sprievodné podujatia – ako napríklad tradičná Biela noc v Košiciach.

Foto: Max Pixel

Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*