fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto je Olli. Prvý minibus z 3D tlačiarne, ktorý nepotrebuje vodiča a komunikuje s cestujúcimi

Máte tip? napíšte nám mailom

12 – miestny mikrobus s umelou inteligenciou

Ľudstvo kráča stále vpred. Hranica možností a kreativity sa denno denne posúva o niečo ďalej, a dôkazom toho je aj Olli. Nech sa páči, zoznámte sa! Olli je 12 miestny minibus, ktorý bol vytvorený pomocou 3D tlačiarne. Jeho výrobný proces si vyžiadal 8 dní – 2 dni tvorila tlač jeho dielov, zvyšok zabrala montáž. Za jeho vývojom a výrobou stojí spoločnosť Local Motors, ktorá by v budúcnosti chcela vyrábať viac takýchto inteligentných minibusov, a dodávať ich na celý svet.

Okrem moderného prevedenia a elektrického pohonu Olli disponuje aj umelou inteligenciou, ktorá mu umožňuje komunikovať so svojimi cestujúcimi a tiež je špeciálny tým, že nepotrebuje vodiča a riadi sa sám. Jeho systém totiž dokáže čítať dopravné značky, rešpektovať semafor a vyhodnocovať aktuálnu situáciu na cestách. Pomocou neho si sám dokáže zvoliť aj meniť trasu podľa toho, čo si želajú cestujúci. Tí ho môžu privolať pomocou mobilnej aplikácie. Okrem toho by im však vedel pomôcť aj s tým, kde nájdu akú reštauráciu alebo turistické miesto.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Mobil za volantom vyjde draho. Okrem mastnej pokuty môžete zaplatiť aj vlastným životom

Olli

 

olli11

Olli

vnutro

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií