fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zvládli by ste 6 dní v púšti bez jedla a vody? Títo odvážni ľudia prežili nemožné!

Máte tip? napíšte nám mailom

Títo ľudia prežili nemožné. Pád z lietadla alebo šesť dní v púšti? Je obdivuhodné, čo niekedy ľudské telo v extrémnych situáciách prekoná.

1. Mauro Prosperi

Mauro, vytrvalostný extrémny bežec, sa v roku 1994 rozhodol zúčastniť jedného z najťažších pretekov sveta, maratónu Des Sables. Je to maratón priamo na púšti. Zo začiatku šlo všetko podľa plánov, no na šiesty deň ho stihla piesočná búrka. Vydal sa teda zlým smerom a desiatky kilometrov bežal k pustej púšti. Prežil vďaka tomu, že pil vlastný moč a jedol netopiere a hady. Pokúsil sa o samovraždu a prerezal si zápästia. Bez vody mal ale takú hustú krv, že sa mu rana zacelila ešte skôr, ako stihol vykrvácať. Našťastie ho našla rodina Nomádov, ktorá sa oňho postarala, a tak prežil nemožné.

2. Harrison Okene

Lodný kuchár z Nigérie sa 26. mája 2013 ráno po prebudení zamkol do kúpeľne lode. Zrazu pocítil, ako sa loď nakláňa a preteká do nej voda. Loď sa potopila do hĺbky 30 metrov v Atlantickom oceáne. Harrison bol od pobrežia Nigérie vzdialený 30 kilometrov. Mal však šťastie, pretože v jeho zamknutej kúpeľni vznikla vzduchová bublina, ktorá mu umožňovala dýchať. Po troch dňoch ho našli potápači. Harrison mal šťastie, že patrí k ľuďom, ktorí prežili nemožné.

Prečítajte si tiež:
V Alzheimer centre v Piešťanoch nahlásili bombu. Evakuovali viac ako 100 ľudí

3. Roy Benavides

Roy bol americký vojak, ktorý slúžil ako medik vo vojne vo Vietname. V roku 1968 sa skupina 12 elitných amerických vojakov ocitla obkľúčená nepriateľskou armádou. Na pomoc prišiel Američanom práve Roy Benavides. Úplne neozbrojený pobehoval po bojovnom poli, čím zachránil život ôsmym mužom a dokázal nemožné. V boji strávil šesť hodín. Na základni mu lekári zistili 37 zranení. Všetci si mysleli, že je mŕtvy a preto ho dali do vreca na mŕtvoly. V poslednej chvíli sa však prebral a vypľuvol krv. Po vyšetreniach sa úplne zotavil.

4. Aron Ralston

Aron sa vydal na výlet do kaňonu Bluejohn v štáte Utah. O svojom výlete však nikoho neinformoval a nevzal si ani mobilný telefón. Nehoda sa stala, keď chcel vliezť do úzkeho priestoru kaňonu. Stiahol však so sebou aj balvan, ktorý sa zrútil za ním a zasekol mu ruku k stene kaňonu. Mal pri sebe len 350 mililitrov vody a vreckový nožík. Po piatich dňoch sa rozhodol, že si ním amputuje ruku. Potom musel prejsť ešte 13 kilometrov, aby našiel nejakých ľudí. Aron dokázal nemožné a podľa jeho zážitku vznikla aj kniha a film s názvom 127 hodín.

Prečítajte si tiež:
Na Instagrame sa objavil nový trend s obočím. Pozrite sa, akej úprave obočia prepadlo nežnejšie pohlavie tentokrát

Prečítajte si aj článok o tom, aká je v skutočnosti pravda o bezpečnosti lietadiel.

5. Vesna Vulovičová

26. januára 1972 mala 22 ročná letuška Vesna Vulovičová službu. Letela z Kodane do Belehradu. Je dôkazom toho, že niektorí ľudia prežili nemožné. Keď sa totiž lietadlo vznieslo do výšky 10 kilometrov nad morom, v miestnosti pre batožinu vybuchla bomba. Následkom toho lietadlo padlo k zemi. Vesna bola jediná, kto túto udalosť prežil. Skončila s fraktúrou lebky, oboma zlomenými nohami, jedným rozdrveným a dvoma zlomenými stavcami. Zo začiatku bola ochrnutá, no lekári ju po niekoľkých operáciách opäť postavili na nohy.

Zdroj: Youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií