fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto je víťazná skladba Eurovízie 2016! Prvenstvo si vyspievala ukrajinská speváčka Jamala

Máte tip? napíšte nám mailom

Štokholm sa v piesni vrátil do roku 1944

61. ročník tradičnej súťaže Eurovision Song Contest  nám vo finále ponúkol 26 skvelých piesní z rôznych kútov sveta. Speváci ohúrili hudbou, kostýmami, textom a svetelnými efektami, ktoré sprevádzali ich vystúpenia. Štokholm sa tak stal centrom diania a svet už niekoľko hodín pozná meno víťaza! Stala sa ňou 32-ročná Jamala, ktorá v skladbe 1944 spievala o neľahkom osude krymských Tatárov počas Stalinovej vlády. Pieseň s politickým motívom počas sobotňajšieho finálového večera v hlasovaní poroty a sms hlasovaní získala krásnych 534 bodov.

Jamala

Keďže víťazka je z Ukrajiny, 62. ročník tejto súťaže bude mať pod taktovkou práve Ukrajina. Ako aj po minulé roky, Slovensko sa Eurovízie nezúčastnilo, ale zato sa Česko mohlo pochváliť Gabrielou Gunčíkovou a jej skvelou skladbou I Stand, ktorá sa umiestnila na 25. mieste.

Víťazka Jamala a jej skladba 1944

Zdroj: facebook.com  youtube.com  eurovision.tv

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií