fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Funguje Touch ID a Face ID na iPhone aj s mŕtvym telom?

Máte tip? napíšte nám mailom

Po predstavení novej technológie Face ID uviedol Apple, že ide určite o bezpečnejšie riešenie, ako je jeho predchodca. Faktom naďalej zostáva situácia, ktorá sa odohrala niekoľko dní dozadu. Dvom nevlastným bratom sa podarilo odomknúť iPhone X prostredníctvom tváre bez akýchkoľvek problémov. Nedávno zase desaťročný syn odomkol svojej mame najnovšiu vlajkovú loď Applu. A aby toho nebolo málo, Face ID sa podarilo prelomiť aj pomocou špeciálnej 3D masky.

Podľa posledných informácii čítačka odtlačkov prstov – teda Touch ID disponuje funkciou “živosti”. Presnejšie ide o vysokofrekvenčné vlny, ktoré dokážu odhaliť živosť kože človeka. Ak by sme teda priložili mŕtvy prst majiteľa k telefónu, teoreticky by sme ho odomknúť nemali.

23690-30184-iphone6s-touchid-l

Výskumník Dan Tenler z Phobos Group uviedol, že cez Touch ID by sa toto rozhodne stať nemalo. Čo však Face ID, ak by sme mŕtvemu otvorili oči? CEO spoločnosti UnifyID John Whaley si aj napriek všetkým tvrdeniam myslí, že s dostatočne vyvinutou snahou by sa obe technológie dali prelomiť a to aj napriek tomu, že obsahujú technológiu “testu živosti” a technológiu “pozornosti”.

Prečítajte si tiež:
Zázrakom prežil obrovský požiar. Pes čakal na mieste zhoreného domova

Zdroj: appleinsider.comletemsvetemapplem.eu

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií