Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tour de France 2023: Dobre, že je to za nami, povedal Sagan po kráľovskej etape (video)

Na cyklistov čaká vo štvrtok rovinatá 18. etapa z Moutiers do Bourg-en-Bresse s dĺžkou 185 kilometrov, čo bude pravdepodobne šanca pre šprintérov vrátane Sagana.

20.7.2023 (SITA.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu TotalEnergies zvládol najnáročnejšiu etapu na 110. ročníku pretekov Tour de France. V stredajšej kráľovskej 17. etape zo Saint-Gervais Mont-Blanc do Courchevelu s dĺžkou 166 km si kontroloval limit a do cieľa prišiel na 136. mieste.

Triumfoval Rakúšan Felix Gall (AG2R Citroën Team) s 34-sekundovým náskokom pred Britom Simonom Yatesom (Team Jayco AlUla) a o 1:38 min pred Španielom Pellom Bilbaom (Bahrain – Victorious).

Ofenzíva Pogačara sa nekonala

Cyklisti v stredajšej etape nastúpali až 5400 metrov, pričom na nich čakal najvyšší bod celých pretekov – stúpanie najvyššej kategórie na Col de la Loze s dĺžkou 28 km, ktorého vrchol je vo výške 2304 metrov nad morom.

Viac o téme: Tour de France 2023

Som rád, že to mám za sebou. Nastúpaných 5-tisíc metrov… Dobré, že je to za nami,“ povedal Sagan pre RTVS.

Očakávaná ofenzíva slovinského pretekára Tadeja Pogačara sa v stredajšej etape napokon nekonala. Na lídra celkovej klasifikácie Jonasa Vingegaarda stratil takmer šesť minút a súboj o „žltý dres“ je tak prakticky rozhodnutý.

Vingegaard, ktorý v stredu skončil štvrtý, vedie pred Pogačarom o 7:35 min a je na najlepšej ceste k druhému triumfu na „starej dáme“ i obhajobe vlaňajšieho prvenstva.

Vingegaard predviedol fenomenálny výkon

„Dnes som si prežil jeden z najhorších dní v kariére. Snažil som sa pravidelne jesť a občerstvovať, ale akoby všetko zostalo iba v mojom bruchu. Žiadna energia neprešla do nôh. Už na začiatku stúpania som sa cítil absolútne ‚prázdny‘. Ak by som nemal takú úžasnú podporu od tímu, možno by som prišiel aj o pódium. Neviem, či by to bolo iné, ak by som nespadol. Dnes to skrátka nešlo,“ vyhlásil Pogačar.

🚀A well-deserved sprint for the fast riders who gave their all in the Alps. But watch out for a potential breakaway!
🚀Un sprint bien mérité pour les coureurs rapides qui auront tout donné dans les Alpes. Attention tout de même à une potentielle échappée !

💛#TDF2023 pic.twitter.com/Dwnjqr0YpZ

— Tour de France™ (@LeTour) July 20, 2023

Vingegaard v závere 17. etapy predviedol v kopcoch fenomenálny výkon a nevykoľajila ho nečakaná zastávka, keď fanúšikovia na úzkej ceste zastavili sprievodné vozidlo a nenechali žiadne miesto pre cyklistov.

„Sme neskutočne šťastní. Viac ako sedemminútový náskok je šialený. Tadej sa vo zvyšných etapách ešte určite o niečo pokúsi. Musíme zostať koncentrovaní, pretože v Paríži ešte nie sme,“ podotkol Vingegaard.

Na cyklistov čaká vo štvrtok rovinatá 18. etapa z Moutiers do Bourg-en-Bresse s dĺžkou 185 kilometrov, čo bude pravdepodobne šanca pre šprintérov vrátane Sagana. „Uvidíme, pravdepodobne to príde do špurtu. Pokúsim sa čo najlepšie zašprintovať,“ skonštatoval Sagan.

Viac k témam: Tour de France 2023
Zdroj: SITA.sk – Tour de France 2023: Dobre, že je to za nami, povedal Sagan po kráľovskej etape (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií