Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tragická nehoda pri Nitre: Vodič nákladiaku si vypočul trest za smrť 12 ľudí (foto)

Zrážka prímestského autobusu a kamiónu so stavebným odpadom, ku ktorej došlo 13. novembra 2019, zobrala život dvanástim ľuďom.

27.7.2023 (SITA.sk) – Okresný sudca v Nitre vo štvrtok neprávoplatne odsúdil na osem rokov vodiča nákladiaku, ktorý 13. novembra 2019 zapríčinil smrť 12 ľudí vezúcich sa v linkovom autobuse z Nitry do Zlatých Moraviec. Informuje o tom portál tvnoviny.sk, podľa ktorého vodič Július F. pred sudcom vyhlásil svoju vinu.

Zrážka prímestského autobusu a kamiónu so stavebným odpadom zobrala život dvanástim ľuďom, z ktorých bolo päť tínedžerov, najstaršia obeť mala 70 rokov.

Július F. dostal od sudcu nielen nepodmienečný trest, ale zároveň mu zakázal desať rokov viesť motorové vozidlá. Odsúdený vodič si ponechal čas na premyslenie, či sa voči rozsudku súdu odvolá. S náhradou škody súd poškodených odkázal na civilné konanie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zrážka autobusu a nákladiaka pri Nitrianskych Hrnčiarovciach (fotografie)

Podľa obžaloby neprispôsobil Július F. jazdu svojim schopnostiam, povahe a stavu vozovky ako aj nákladu. Šoféroval totiž vozidlo, ktoré malo nevyhovujúci technický stav. Jeho Tatra 813 mala podhustené vonkajšie pneumatiky, a keď vodič nabehol na nerovnosť na ceste, nákladiak sa rozkolísal, prešiel do protismeru a tam sa zrazil s autobusom. Ten v dôsledku zrážky zišiel z cesty a prevrátil sa do priekopy.

Po náraze sa prevrátilo aj nákladné auto, z ktorého sa vysypala zemina a kamenie. Vodič nákladiaku išiel podľa znalca rýchlosťou 90 km/h. Na pojednávaní sa zúčastnili aj príbuzní obetí.

Zrážka autobusu s nákladiakom pri Nitre

Pri zrážke autobusu s nákladným autom dňa 13. novembra 2019 prišlo o život dvanásť ľudí, ďalších dvadsať skončilo v nemocniciach. Linkový autobus spoločnosti Arriva Nitra odchádzal z Nitry do Jelenca pred 13:00, časť cestujúcich tak tvorili stredoškoláci, ktorým sa skončilo vyučovanie. Nákladné auto bolo naložené kamennou zmesou, keď schádzalo dolu kopcom, rozkývalo sa, pričom protiidúci autobus sa mu snažil vyhnúť. Po zrážke zostal nákladiak prevrátený na ceste a autobus v priekope.

Viac k témam: Súdy, Tragická dopravná nehoda, Zrážka autobusu s nákladiakom pri Nitre
Zdroj: SITA.sk – Tragická nehoda pri Nitre: Vodič nákladiaku si vypočul trest za smrť 12 ľudí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií