Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Transatlantický voľný tok digitálnych informácií bude obnovený, dohodli sa na tom Európska únia a USA

Európska komisia prijala takzvané rozhodnutie o primeranosti, v ktorom uznala USA za krajinu s dostatočnou ochranou osobných údajov Európanov.

10.7.2023 (SITA.sk) – Európska únia v pondelok schválila novú dohodu o prenose údajov so Spojenými štátmi, vďaka ktorej sa ukončí patová situácia a obnoví sa transatlantický voľný tok digitálnych informácií. Referuje o tom web Politico.

Európska komisia prijala takzvané rozhodnutie o primeranosti, v ktorom uznala USA za krajinu s dostatočnou ochranou osobných údajov Európanov, ktoré sa tam posielajú, čím sa dohoda účinne spečatila.

„Nový rámec ochrany údajov medzi EÚ a USA zaistí Európanom bezpečný tok údajov a prinesie právnu istotu spoločnostiam na oboch stranách Atlantiku,“ povedala predsedníčka Komisie Ursula von der Leyen.

Vláda USA 3. júla uviedla, že splnila svoje požiadavky vyplývajúce z dohody. Väčšina krajín EÚ ju minulý týždeň tiež formálne podporila, pričom 24 nešpecifikovaných krajín bolo za a tri sa zdržali hlasovania.

Viac k témam: Dohoda, Ochrana osobných údajov, Osobné údaje
Zdroj: SITA.sk – Transatlantický voľný tok digitálnych informácií bude obnovený, dohodli sa na tom Európska únia a USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií