fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rumunsko a tajuplná Transylvánia: Čaká na vás Drakula ale aj najlepšia cesta na svete!

Máte tip? napíšte nám mailom

Plánujete výlet, no neviete kam? Transylvánia v Rumunsku môže byť veľmi zaujímavou voľbou. Bonusom budú priaznivé ceny. 

Ak máte predsudky voči dovolenke v Rumunsku, zrejme ste ešte nepočuli o oblasti známej ako Transylvánia. Najčastejšie si Transylvániu spájame s Drakulom či jednou z najlepších ciest na svete. Pochopiteľne, toto sú azda najväčšie lákadlá a zároveň dôvody, prečo by ste Transylvániu mali navštíviť. V našom článku o najkrajších cestách v Európe teda nemohla chýbať aj cesta známa ako Transfagarasan.

Kľukatá rumunská cestička bola označená za najlepšiu cestu na svete jednou z najprestížnejších motoristických relácií Top Gear. Pôvodná trojica na čele s Jeremym Clarksonom bola túto cestu otestovať na autách, no to nič nemení na tom, že je vhodná aj pre motorky. Meria približne 90 km a je plná nádherných zákrut. Cestu ročne navštívia tisíce automobilových nadšencov.

Zdroj: getyourguide.com

Záhadný Drakula

Druhým z dvojice najväčších lákadiel srdca Rumunska, ako sa Transylvánia zvykne nazývať, je Drakula. Narodil sa v zime roku 1431 práve v oblasti Transylvánia. Jeho otec bol príslušníkom Dračieho rádu, a preto dostal priezvisko Dracu, čiže drak. Pri svojom nástupe na trón (vo veku dvadsaťpäť rokov) získal titul Draculaea, čo znamená „syn draka.” Vzniklo okolo neho veľa nejasností a dohadov. Napríklad hrobka, v ktorej mal byť podľa záznamov pochovaný, bola pri otvorení prázdna.

Prečítajte si tiež:
Aké riziká prináša život slobodnej matky? Okrem samoty sa odráža aj na jej zdraví!
Zdroj: bookmundi.com

Celé okolie oblasti Transylvánia zamoril neznesiteľný zápach šíriaci sa z tisícok rozkladajúcich sa mŕtvol. Drakula si nechal pozvať ku stolu návštevu. Pokiaľ táto návšteva prejavila nad zápachom slabosť, nemilosrdne ju prepichol. Ak vás Drakula a Transylvánia zaujíma určite nemôžete obísť mesto Sighisoara. Rodisko Drakulu sa považuje za jedno z najzachovalejších stredovekých miest v Európe. 

Okrem dvoch spomínaných dôvodov prečo Transylvániu navštíviť sa však nájdu aj iné. Za návštevu stojí napríklad Hrad Peles, ktorý je považovaný za vzdialeného príbuzného svetoznámeho nemeckého hradu Neuschwanstein. Chybu rovnako neurobíte ak navštívite pevnosť Rasnov či hrad Bran. Celý výlet naviac budú sprevádzať veľmi priaznivé ceny.

Zdroj: dobrodruh.sk magistra-historia.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií