fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako tráviť čas s dieťaťom, aby ani len nepomyslelo na sociálne siete a internet?

Máte tip? napíšte nám mailom

Určite to veľmi dobre poznáte. Keď sa chcete s dieťaťom porozprávať, odvrkne vám, že nemá čas a namiesto toho, aby sa s vami rozprávalo a odpovedalo vám na otázky, pozerá do svojho smartfóna alebo počítača. Žijeme v internetovej dobe a sme ňou dennodenne ovplyvňovaní. Viete ale ako svoje dieťa odlákať od počítača a internetu? Nie, luxusné darčekové košíky im kupovať nemusíte. Tým môžete potešiť maximálne tak seba.

Hrajte sa spolu

Ak je dieťa ešte v predškolskom veku a siaha po tablete/ mobile, rozhodne mu ho zakážte. Dieťa v takomto veku sa nesmie hrať s ničím iným len s hračkami určenými pre deti. Aj keď ste vyčerpaní a potrebujete chvíľu oddychu, rozhodne to neriešte tak, že dáte svojmu dieťaťu do rúk mobil/ tablet, aby sa hralo. Radšej si k nemu sadnite, vytiahnite hračky a hrajte sa. Zahrajte si puzzle, nájdite si spoločenskú hru, čítajte si spolu. Existuje mnoho aktivít, pri ktorých vaše dieťa ani len nenapadne, že existuje internet, počítačové hry a sociálne siete.

Podnikajte dobrodružstvá

Nemusíte si zrovna zajednávať drahé dovolenky. Dieťaťu postačí aj obyčajné táborenie v lese, turistiky, stanovačky pri vode, prechádzky v prírode, bicyklovanie, korčuľovanie, ale aj kolobežkovanie. Skúšajte hociktoré z týchto aktivít a tú, ktorú si vaše dieťa obľúbi najviac, praktizujte. Ideálne hračky pre dievčatá nebudú vrtuľníky na diaľkové ovládanie. Malé dievčatá obľubujú skôr bábiky. Nezabúdajte preto vždy svojim deťom brať na výlet hračky, ktoré majú najradšej. Aj táboriť a bicyklovať sa dá s obľúbenou hračkou, no nie?

Prečítajte si tiež:
Majiteľka obchodu Vivace Mode: Chcieť lacný kvalitný oblek je podobné ako upiecť chutný koláč iba z múky

Foto: Flickr

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií