Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trávnik štadióna vo Frankfurte nad Mohanom je poškodený, viaceré jeho kusy sú mimo svojho pôvodného miesta

Európska futbalová únia sľubuje nápravu.

21.6.2024 (SITA.sk) – Európska futbalová únia (UEFA) pracuje na tom, aby v súvislosti s majstrovstvami Európy v Nemecku zvýšila kvalitu trávnika na ihrisku vo Frankfurte nad Mohanom. Vo štvrtok sa na uvedenej ploche konal duel medzi Dánmi a Angličanmi (1:1), pričom trávnik nebol úplne ideálny, keďže vo Frankfurte v ostatných dňoch pršalo.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Strechu nad štadiónom síce zatvorili 24 hodín pred výkopom spomenutého štvrtkového stretnutia, no po súboji zostala plocha výrazne poškodená. V dôsledku „šmýkačiek“ hráčov zostali kusy trávnika mimo svojho pôvodného miesta.

„Máme pripravený detailný plán údržby na konkrétne problémy a zlepšenie kvality pred ďalšími súbojmi,“ uviedla UEFA. Vo Frankfurte absolvovala svoj prvý duel na turnaji slovenská reprezentácia pri víťazstve nad Belgičanmi (1:0). Po súboji Dánsko – Anglicko bude už v nedeľu 23. júna dejiskom zápasu Švajčiarsko – Nemecko, o ďalše tri dni neskôr sa tam uskutoční aj súboj Slovensko – Rumunsko a 1. júla aj jedno z osemfinálových meraní síl.

Dejiská kontinentálneho šampionátu sužuje vytrvalý dážď, ktorý v Nemecku panoval aj pred ME. Napríklad na štadióne v Hamburgu nemohli trénovať výbery Poľska a Holandska pred svojim vzájomným zápasom, „Oranjes“ napokon v nedeľu triumfovali 2:1.

Viac k témam: Majstrovstvá Európy (ME) vo futbale
Zdroj: SITA.sk – Trávnik štadióna vo Frankfurte nad Mohanom je poškodený, viaceré jeho kusy sú mimo svojho pôvodného miesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií