fbpx
TREE HOUSE – o tom, že domček na strome nie je len ilúzia z fotiek na sociálnych sieťach

TREE HOUSE – o tom, že domček na strome nie je len ilúzia z fotiek na sociálnych sieťach

Ak máš nemocnú dušu, tak sa schovaj v lese ako poranené zviera a on ťa vylieči. Temné stromy sú nemí priatelia. Príjmu ťa mlčky a budú na teba dobrí. (Saiigfried von Vegesack)

Poznáte to. Scrollujete Instagram, sledujete zaujímavých ľudí a popri tom vidíte, kde všade sú. Zdá sa vám, že majú život ako v rozprávke a také vymoženosti nás skrátka obchádzajú.

Omyl.

Stáva sa, že človek po čase strávenom v klimatizovaných miestnostiach, po hodinách sedenia pred počítačom jednoducho potrebuje nejaký únik. Na chvíľku vypadnúť z tohto uponáhľaného sveta, narušiť stereotyp.

https://www.instagram.com/p/Bj2lFrdDJJF/?taken-at=1917849085137629

Domček na strome, taký ten klasický, celý drevený, s minimom luxusu a maximálnou dávkou dobrodružstva, bez vody či elektriny, nájdete aj na Slovensku.

Jeden taký stojí napríklad v lese pri Trenčianskych Tepliciach, len 5 minút chôdze od kúpeľného parku. Majitelia píšu: „ Našou filozofiou je návrat k prírode. Chceme umožniť všetkým záujemcom skutočný kontakt s prírodou, ktorý v nich zachová jedinečný zážitok a prinavráti im pokoj v hektickej dobe. Veríme, že prostredníctvom nášho treehouse si hostia užijú bezprostrednú blízkosť prírody a ocenia komfort, ktorý je v takýchto podmienkach náročné dosiahnuť. Prajeme si, aby všetci návštevníci lesa a hostia nášho treehouse objavili v sebe už možno stratené nutkanie stráviť významnú časť svojho života v prírode.

Vybavenie

Treehouse je vkusne a útulne zariadený a ponúka možnosť prenocovania až 4 osobám. V domčeku sa nachádza jedna manželská a jedna dvojposchodová posteľ. Upútajú zapracovanými nohami, rebríkom a zábradlím vyrobenými z miestneho buku. V miestnosti sa nachádza aj stôl so stoličkami a menšou lavicou, ktoré sú viac než masívne a taktiež vyrobené z miestneho dreva. Dostatok políc a odkladacieho priestoru vám zaručia pohodlné uloženie si vecí a dostatok možností na rozloženie sviečok v lucernách pre navodenie tej správnej atmosféry. K dispozícii je aj priestranná terasa a samostatné sociálne zariadenie (suché wc).

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Vedeli ste, že slovo „robot“ vzniklo v Trenčianskych Tepliciach?

Na terase je ďalšie sedenie, drevený stôl a štyri stoličky, ktoré vám poslúži najmä pri chutných raňajkách alebo večernom pohári vína. V miestnosti, kde sa nachádza suchá toaleta, je pripravený smaltovaný lavór a džbán s vodou na umývanie rúk a základnú hygienu. Samozrejmosťou sú všetky toaletné potreby, ktoré sú ekologické a šetrné k životnému prostrediu. Súčasťou domu na strome je aj drobné vybavenie, ako napríklad baterky na svietenie do ruky, čelovky, šálky na kávu a čaj, poháre, príbor, odpadkový kôš, náhradné sviečky a v prípade záujmu aj obsah raňajkového koša.

Sezóna

Dĺžka hlavnej sezóny pre pobyt na strome je stanovená od 1. mája až do 31. októbra, kedy si môžeme užiť posledné teplé dni jesene. V prípade miernej zimy je možné ubytovať prvých hostí už v marci a posledné termíny pobytov vedia poskytnúť aj v novembri či decembri.

Čo teda s vodou a elektrinou?

Nakoľko je treehouse postavený priamo v lese, nie je napojený na rozvod elektriky a vody. Vodu máte na domčeku vždy pripravenú v džbáne a vo fľašiach. Keďže vodu do džbánu nosia z neďalekej studničky, ktorá nie je overená rozborom, odporúčajú

Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.